"Це його голос": військового, який сказав "Слава Україні" перед розстрілом, упізнала сестра, — ЗМІ

розстріл, розстріл військовогополоненого, полонений зсу розстріл, тимофій шадура
Фото: Скрін відео | ЗМІ назвали можливе ім'я бійця ЗСУ, розстріляного за фразу "Слава Україні"

Журналістка Кочмар-Тимошенко знайшла сестру загиблого, але не розкривала її особистість. Сім'я українського військового попросила "тиші". За даними журналіста Крутчака, убитим бійцем може бути Тимофій Шадура.

Related video

Українського полоненого військовослужбовця, який перед своїм розстрілом встиг сказати "Слава Україні", впізнала його сестра. Про це у Facebook у ніч на 7 березня написала локальна продюсерка BBC і журналістка Софія Кочмар-Тимошенко.

За словами журналістки, вона виявила сестру військового, якого розстрілюють на відео.

"Сестра каже — "100 відсотків — це мій брат. Це його очі, голос і те, як він курив цигарку", — розповіла Кочмар-Тимошенко.

При цьому журналістка не стала розкривати її особистість.

Як зазначила Кочмар-Тимошенко, жінка попросила почекати, доки на зв'язок вийдуть побратими бійця з фронту. Також сестра розповіла, що хоче бути з матір'ю з самого ранку, щоби підтримати її.

Пізніше продюсерка ВВС зробила ще одну публікацію, в якій пояснила, що сім'я загиблого просить "тиші".

"Шість членів сім'ї впевнені, що це їхній брат і син. Я вже була по дорозі до них, але сестра каже: "Мамі дуже погано, просимо тиші!" — написала Кочмар-Тимошенко.

У той же час журналіст Василь Крутчак написав у Facebook, що вбитим військовим може бути Тимофій Шадура.

"Щойно розмовляв телефоном із сестрою Тимофія, Ольгою. Вона повідомила, що на 90% впевнена, що чоловік, якого розстріляли, є її братом", — уточнив він.

Розстріл бійця, який сказав "Слава Україні!"

6 березня блогер та волонтер Сергій Стерненко опублікував у своєму Twitter відео, на якому видно, як росіяни розстріляли українського військового, який перед цим сказав "Слава Україні".

Де і коли було знято відео наразі невідомо.

В Офісі президента пообіцяли з'ясувати, хто брав участь у розстрілі українця та покарати росіян за черговий воєнний злочин.

"Воєнні злочини культивуються в Росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про "нацистів". Вбивство людини, яка потрапила в полон — ще один приклад цього", — написав у себе в соцмережах голова ОП Андрій Єрмак.

Нагадаємо, хештег Slava Ukraini очолив світові тренди Twitter. Менше ніж за добу у соціальній мережі опублікували понад 87 тисяч твітів, присвячених українському військовополоненому, якого російські окупанти розстріляли після його слів "Слава Україні".