ЗС РФ запускають до 20 планувальних авіабомб на добу: чи можна їх перехоплювати

плануюча авіабомба
Одна зі світлин, на якій видно, як виглядає російський аналог JDAM-ER

Російські війська запускають керовані авіабомби з винищувачів поза радіусом дії української ППО. Наразі їх нічим перехоплювати, зазначає Юрій Ігнат.

Related video

РФ запускає до 20 керованих бомб за добу по всій лінії фронту. Про це повідомив спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону.

Російські літаки почали запускати планерувальні бомби, які можуть долати відстань до 70 км. Їх запускають по всій лінії фронту, і як заявляє Юрій Ігнат, з винищувачів Су-35 та винищувачів-бомбардувальників Су-34. Вони знаходяться поза зоною дії української протиповітряної оборони, тому їх не можуть збивати. За добу ворог запускає 10-20 бомб.

"На жаль, нам нічим поки що реагувати, для цього потрібні Patriot і західні винищувачі", — заявив Ігнат.

Керовані авіабомби мають більшу дальність ураження, ніж звичайні бомби через наявність крил. Чим з більшої висоти літак-носій запустить керовану авіабомбу, тим далі вона зможе пролетіти. В української армії є такі ж комплекти JDAM-ER, який перетворює звичайну авіаційну бомбу GBU на високоточну з дальністю до 72 км. В комплекті йде система наведення.

Нагадаємо, 31 березня Юрій Ігнат офіційно підтвердив, що авіація вже використовує розумні бомби JDAM-ER, які мають відносно невелику потужність, однак є надзвичайно високоточними.

24 березня ЗМІ повідомляли, що РФ виробляє американський аналог для бомб JDAM. Ним вже обстріляли Суми та Донецьк.