"Сигнал для нас": у Литві побоюються через розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі

Білорусь, ядерна зброя, реакція Литви, МЗС Литви, Габріелюс Ландсбергіс, ядерна безпека, ЗС РФ
Фото: LRT | У Литві висловилися про розміщення ядерної зброї у Білорусі

За словами голови МЗС Ґабріелюса Ландсберґіса, НАТО повинна мати чітку позицію щодо рішення Кремля, яке загрожує ядерним апокаліпсисом країнам Балтії.

Related video

Голова Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що плани Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю є не просто риторикою і можуть мати наслідки. Про це він розповів в інтерв'ю порталу "LRT" у вівторок, 4 квітня.

За його словами, цю заяву президента РФ Володимира Путіна потрібно сприймати цілком серйозно. На майбутньому саміті НАТО, що відбудеться в липні у Вільнюсі, буде обговорено питання зміцнення країн Балтії.

"Це не просто риторика. Насамперед, я думаю, не повинно залишитися непоміченим, що час, коли вони мають привезти зброю, — це липень. Що ще відбудеться в липні — це Вільнюський саміт НАТО. Я думаю, що вони хочуть, щоб всі лідери вільного світу зібралися у Вільнюсі. Всього за кілька кілометрів від нього вони будуть тягнути старі ракети. Тож це безперечно сигнал для нас", — заявив Ґабріелюс Ландсберґіс.

Примітно, що ядерна зброя вже прибувала до Калінінграда, проте ситуація з Білоруссю значно змінює ситуацію та загрожує безпеці всього світу. У Литві переконані, що НАТО повинна мати чітку позицію щодо цього питання.

Нагадаємо, 4 квітня голова Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Білорусь отримала комплекс "Іскандер-М", здатний запускати ядерні ракети. Місцеві військові почали навчатись з ОТРК на одному з полігонів Білорусі, а частина авіації Білорусі може застосовувати ядерні засоби поразки. І це попри без'ядерний статус країни.

26 березня Франція просила РФ відмовитися від розміщення ядерної зброї у Білорусі. У місцевому МЗС вважають, що міжнародні норми контролю за озброєннями опинилися під загрозою дестабілізації після ядерних угод РФ з Білоруссю, і закликали Росію відмовитися від цього кроку.