Боєприпаси для України: Євросоюз не зміг знайти спільного рішення, — Politico

зсу, боєприпаси, військові
У Євросоюзі не змогли визначитись із виробником боєприпасів для України

Дипломати, які поговорили з журналістами медіа на правах анонімності, повідомляють, що дискусії викликало питання про те, які саме компанії виконуватимуть оборонне замовлення для України.

Related video

Посли Євросоюзу не змогли дійти спільної домовленості щодо постачання Україні необхідних боєприпасів. Про це повідомляє Politico.

Представники країн-членів Європейського Союзу не змогли вирішити, де саме розміщувати боєприпаси.

Крім того, дипломати не знайшли точки дотику в питанні виробництва необхідних українським військовим боєприпасів.

Частина країн-членів Євросоюзу виступили за те, щоби виробництво снарядів відбувалося виключно на території союзу, а до цього процесу підключили місцевих виробників.

Інша група представників держав-членів ЄС наполягала на тому, що виконувати оборонне замовлення для України можуть країни, які не входять до Євросоюзу.

За словами дипломатів, які поговорили з журналістами медіа на правах анонімності, Франція наполягала, щоб гроші залишалися в межах кордонів ЄС.

А Греція та Кіпр підтримали Париж, що, за версією дипломатів, пов'язане з їхнім бажанням уникнути контрактів із турецькими виробниками.

Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що в Україні почали виготовляти боєприпаси для БпЛА. Нові авіабоєприпаси відрізняються легкістю: є варіанти 0,5 та 1 кг, повідомляють на заводі-виробнику.

Раніше повідомлялося, що український державний концерн "Укроборонпром" із однією з країн НАТО розпочав виробництво артилерійських боєприпасів 122-мм калібру. До цього були 120-мм міни та 125-мм танкові снаряди. Замовлення на боєприпаси "Укроборонпром" отримало від Міноборони України.