У Росії судять українського воєнного за "вбивство цивільного", — ЗМІ

Чередник, Чередник полон, Чередник вбивство, Чередник зсу
Фото: Скриншот | У РФ Антону Череднику інкримінують одразу кілька звинувачень

44-річний Антон Чередник зізнався у вбивстві чоловіка після низки допитів, після яких воєнний на вигляд у поганому стані. А його свідчення записали на відео, яке, найімовірніше, було змонтовано з окремих кадрів.

Related video

У Ростові-на-Дону відбулося перше судове засідання у справі українського воєнного Антона Чередника, якого російська сторона звинувачує у вбивстві цивільних. Про це повідомляє видання "Грати".

За версією прокурора РФ, увечері 27 березня 2022 року Чередник разом із товаришем по службі нібито зупинили двох мешканців Маріуполя. Чередник наказав чоловікам пояснити, що означає слово паляниця. Один із перехожих — Олександр Піскунов — не зміг це зробити. Тоді, за версією російської сторони, Чередник наказав чоловікові роздягнутися і застрелив його.

Чередника звинуватили відразу за чотирма статтями: у насильницькому захопленні влади, жорстокому поводженні з цивільними особами, вбивстві та проходженні навчання для "терористичної діяльності".

За словами прокурора Ірини Непалко, 27 березня 2022 року український воєнний убив мирного жителя "на тлі ненависті до представників російської національності".

Зауважимо, у мережі навіть опублікували кілька відео з Чередником, на яких він зізнається у вбивстві мирного жителя і говорить про те, що вистрілив у Піскунова, не маючи на те мотивів.

До цих відеороликів у журналістів ЗМІ також виникли претензії. По-перше, на них полонений воєнний виглядав виснаженим і важко розмовляв. По-друге, як стверджує медіа, ролик змонтували із кількох відеокадрів.

Крім того, у кожному з відео полонений висловлює різні версії смертельного інциденту. В одній він розповідає про те, що вбитий чоловік не зміг вимовити слово "паляниця". У другій — про те, що чоловік помітно нервував, смикався і намагався втекти. У пізніших у часі відео Чередник знову змінив свою версію і сказав, що вистрілив у цивільного, не маючи на те вагомих підстав.

Зауважимо, що станом на сьогодні українська сторона не прокоментувала ситуацію з Антоном Чередником.

Чередник, Чередник полон, Чередник вбивство. Чередник зсу Fullscreen
Антон Чередник визнав себе винним лише у вбивстві цивільного. Звинувачення у захопленні влади та жорстокому ставленні до цивільних він відкинув

Що відомо про Антона Чередника, якого судять у РФ

Чередник народився у Дніпрі. Тривалий час жив у Кривому Розі.

У 2016 році чоловік вирушив до зони бойових дій добровольцем. Влітку цього ж року пройшов навчання у 169-му центрі сухопутних військ України "Десна" у Чернігівській області. Після навчання Чередник уклав контракт на службу до ЗСУ.

4 квітня 2022 року Чередник, який уже отримав звання старшого сержанта ЗСУ, потрапив у полон. За кілька днів після цього його доправили до слідчого ізолятора окупованого ЗС РФ Донецька.

Чередник, Чередник полон, Чередник вбивство. Чередник зсу Fullscreen
Антона Чередника не стали судити в так званій "ДНР", а перевезли до Ростова-на-Дону, де зараз його справою займається суд

Нагадаємо, 4 квітня ми повідомляли про те, що звільнений із полону "воєнний з яблуком" Максим Колесников повернувся на службу до ЗСУ. Він повідомив, що під час двомісячної реабілітації набрав 16 кілограмів ваги та дізнався багато нової інформації про події, які пропустив, перебуваючи у полоні.

Крім того, ми інформували про те, що 4 лютого 2023 року відбувся черговий обмін полоненими, в межах якого в Україну повернулося 116 осіб. Серед них — воєннослужбовці ЗСУ, бійці Нацгвардії, поліцейські, прикордонники тощо.