Активісти зламали одного з головних хакерів РФ та креативно йому помстились, — InformNapalm

Сергій Моргачев, Моргачев
Фото: InformNapalm | Хакери зламали поштову скриньку російського офіцера, якого розшукує ФБР

Представники альянсу "Кібер Спротив" зламали електронну пошту Сергія Моргачева — куратора хакерської групи APT 18, звинуваченої у кіберзлочинах по всьому світу. Активісти також замовили йому "подарунки для дорослих" та опублікували знайдені дані.

Related video

Українські хактивісти команди "Кібер спротив" зламали поштову скриньку підполковника Сергія Моргачева. Він курував офіцерів Головного розвідувального управління, членів відомої хакерської групи APT 18. Про це відомо з матеріалу міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

APT 28 — хакерська група, що підпорядковується російській розвідці. Вона відповідальна за кібератаки, спрямовані на урядові та неурядові об’єкти у США, Німеччині, Італії, Латвії, Естонії, Чехії, Польщі, Норвегії, Нідерландах, Україні тощо. Ім’я Моргачева фігурувало в обвинуваченні американського Мін’юсту у зламі серверів Демократичної партії та спробі втручання у вибори. Розслідувачі передають, що на пошті офіцера знайшли лист від Apple про запит Федерального бюро розслідувань США до його даних.

За даними InformNapalm, Моргачев народився у Києві, однак навчався у московській Академії ФСБ та є громадянином РФ. У своєму резюме чоловік вказав, що понад 10 років служить у військовій частині Міноборони РФ, де відповідає за підбір та контроль особового складу відділу, а також організацію роботи — розподіл задач, створення плану та звітів.

"Тобто резюме опосередковано підтверджує, що Моргачев керував групою воєнних хакерів у складі ГРУ", — зазначають розслідувачі.

Згідно з інформацією на сайті державних послуг РФ, підполковник проживає в Московській області та володіє автівкою Toyota RAV4. Моргачев одружений та має двох неповнолітніх дітей.

Сергій Моргачев, Моргачев, Моргачев дружина, дружина Моргачева Fullscreen
Сергій Моргачев з дружиною Катериною
Фото: InformNapalm

Хактивісти отримали доступ до анонімних облікових записів у соцмережах офіцера та оприлюднили там копії його документів. Також хакери замовили на адресу Моргачева за кошти з його банківської карти сувеніри з логотипом ФБР та велику партію іграшок для дорослих. Одне з нещодавніх замовлень, передають в InformNapalm, вже в дорозі.

Нагадаємо, 3 квітня InformNapalm розповіли про злам акаунта російського волонтера Михайла Лучина. Завдяки хакерам блогер замість дронів "замовив" для ЗС РФ секс-іграшки. Також активісти оприлюднили номер Лучина.

Пізніше Лучин підтвердив злам та повідомив, що повернув усі гроші окрім 17 тисяч рублів.