"Фінішна пряма": Резніков назвав три ключові умови для початку контрнаступу ЗСУ

Міністр оборони України, Олексій Резніков, контрнаступ ЗСУ, війна в Україні
Фото: Getty Images | Міністр оборони України Олексій Резніков

Глава Міноборони України висловив упевненість у тому, що український контрнаступ буде вдалим, оскільки для цього багато чого зроблено.

Related video

Міністр оборони України Олексій Резніков висловився про очікуваний контрнаступ Збройних сил України, заявивши, що він має бути ретельно спланований і продуманий. Про це він сказав у ефірі всеукраїнського телемарафону 1 травня.

За словами глави українського оборонного відомства, контрнаступ ЗСУ залежить від трьох ключових факторів.

Першою складовою успіху на полі бою є накопичення достатньої кількості необхідної зброї.

Другим чинником міністр назвав якісну підготовку особового складу української армії. Він зазначив, що кожен військовослужбовець має отримати відповідну підготовку й добре знати план на своєму рівні.

Остання умова, про яку згадав Резніков, полягає в безперервному забезпеченні та відновленні всього, що необхідно українським військовослужбовцям. Ідеться про боєприпаси, амуніцію, паливо, одяг та інші речі.

Як зазначив глава Міноборони України, однією з ключових тем є обслуговування та забезпечення техніки. За його словами, на сьогодні вже сформовано три лінії обслуговування та ремонту.

"Я вважаю, що на сьогодні ми виходимо на ту фінішну пряму, коли можемо сказати: "Так, все готово". А далі вже за рішенням і розумінням ситуації на полі бою Генеральному штабу, Головкому та його команді буде зрозуміло, як, де й коли", — сказав Олексій Резніков.

Нагадаємо, що 1 травня Олексій Резніков також заявив, що погрози РФ викликають великі сумніви, адже ніхто не знає, в якому стані перебуває російський ядерний арсенал. Міністр зазначив, що останнє випробування ядерної зброї РФ проводилося в 1998 році.

Олексій Резніков також пояснив, що союзники України не передають ЗСУ сучасні винищувачі, бо "це найдорожча історія". Водночас він висловив упевненість у тому, що зрештою Київ усе ж таки отримає літаки.

Раніше, 28 квітня, Олексій Резніков заявив, що Київ розпочне діалог із Москвою виключно для того, щоб обговорити капітуляцію та виплати репарацій Україні.