Російські командири побоюються масштабного прориву ЗСУ та зводять укріплення, — CNN

Мережа окопів ЗС РФ
Фото: Maxar Tech | Мережа окопів ЗС РФ

Деякі укріплення створювалися за розпорядженням місцевих керівників у спробі популяризувати офіційний наратив про те, що Росія протистоїть НАТО.

Related video

Росія спорудила масштабні системи військових укріплень у південних регіонах на лінії зіткнення з українськими силами. Це свідчить про те, що в Кремлі побоюються контрнаступу ЗСУ, повідомляє CNN.

Нові дані британської розвідки, опубліковані 1 травня, свідчать про те, що Москва побудувала одну з найрозгалуженіших мереж окопів, які створювалися за останні кілька десятиліть. Ця мережа траншей прокладена вздовж північного кордону окупованого Криму, а також південних кордонів Бєлгородської та Курської областей.

За даними британського відомства, будівництво захисної мережі розпочалося влітку 2022 року.

"Така оборона вказує на те, що російські лідери глибоко стурбовані тим, що Україна може здійснити великі прориви", — заявили в міністерстві.

Але деякі укріплення створювалися за розпорядженням місцевих керівників у спробі просування офіційного наративу про те, що Росія протистоїть НАТО.

Нагадаємо, що нещодавні події показали, що Росія не готова до контрнаступу України. Журналісти зазначають, що керівник найманців ПВК "Вагнер" Євген Пригожин намагається зняти із себе відповідальність за поразку ЗС РФ ще до початку контрнаступу України.

Також повідомлялося, що РФ направила в Бахмут снайперів із контртерористичного підрозділу. Військові дослідники зазначають, що Росія змушена перекидати на фронт нерегулярні сили на тлі значних втрат. За оцінками США, із січня 2023 року ЗС РФ втратили в Бахмуті 100 тисяч військовослужбовців.