Найновіший авіаносець ВМС США USS Gerald Ford вирушив у першу повноцінну місію (фото)

перша місія авіаносця
USS Gerald Ford

Формально корабель перебуває на озброєнні американської армії з 2019 року, однак він постійно стикався з технічними проблемами. Для допрацювання Gerald Ford витратили 3 млрд доларів.

Related video

Авіаносець Військово-морських сил США USS Gerald R. Ford вирушив у першу повноцінну місію після низки невдач та технічних проблем. Про це повідомляє The War Zone.

Військовий корабель буде проводити операції у водах Європи. Це перший "повнометражний круїз" для Gerald R. Ford, бо у 2022 році авіаносець провів коротке оперативне розгортання в Атлантиці, однак у ВМС його назвали стрес-тестом для перевірки загальних можливостей корабля.

Під час першої повноцінної операції авіаносець нарешті може зайняти місце попередника USS George HW Bush. Останні 8 років цей корабель мав круїз у різних країнах Європи та Близького Сходу.

перша місія авіаносця gerald ford Fullscreen
Авіаносець Gerald R. Ford відходить від причалу

Капітан ВМС США Брайан Меткалф, голова офісу авіаційної програми Ford заявив, що перша місія триватиме щонайменше 6 місяців. Перед тим 6 квітня авіаносна ударна група успішно завершила комплексні тренування, що є завершальним етапом перед початком оперативної місії. Особлива увага на навчання приділяється стрес-тесту кораблів. Авіаносна група складається з таких кораблів і авіації:

  • ракетний крейсер USS Normandy;
  • ракетні есмінці USS Ramage, USS McFaul, USS Thomas Hudner;
  • винищувальна ескадрилья літаків VFA-31 з винищувачами F/A-18E Super Hornet;
  • винищувальна ескадрилья літаків VFA-37 з літаками F/A-18E Hornet та Super Hornet;
  • винищувальна ескадрилья літаків VFA-87 з літаками F/A-18E Super Hornet;
  • ескадрилья літаків для радіоелектронної боротьби VAQ 142 з літаками EA-18G Growler;
  • ескадрилья літаків матеріально-технічного забезпечення флоту VRC-40 з E-2 Hawkeye;
  • вертольотна бойова ескадрилья HSC 9 з HM-60S Seahawk.

"Наша присутність у морі протягом усього розгортання дасть впевненість нашим союзникам і партнерам у тому, що морські шляхи залишатимуться відкритими, а наші спільні операції продемонструють нашу відданість сумісності та морській стабільності", — контрадмірал ВМС Грег Хаффман, командувач авіаносної ударної групи.

особливості геральд форд Fullscreen
Gerald R. Ford обійшовся бюджету в 13,2 млрд доларів

У виданні зазначають, що для авіаносця ця операція є надзвичайно важливою, бо Gerald Ford намагався досягти боєготового стану останні три роки попри те, що офіційно на озброєнні він перебуває з 2019 року. Протягом багатьох років Ford стикався із серйозними проблемами з його передовими електромагнітними катапультами для літаків, радарами та іншими системами. Авіаносець обійшовся бюджету у 13,2 млрд долари, що на 3 млрд більше, ніж очікувалось через проблеми.

Нагадаємо, 12 квітня ЗМІ писали, що TCG Anadolu ВМС Туреччини є першим у світі авіаносцем для дронів.

11 квітня також ЗМІ повідомляли, що єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" залишився без екіпажу, що ставить під сумнів повернення корабля в стрій вже в наступному році.