США підтвердили збиття "Кинджала" ЗРК Patriot: екіпаж навчали в Оклахомі

сша підтвердили перехоплення кинджала
Фото: ТАСС | МіГ-31К з ракетою "Кинджал"

У Пентагоні, як стверджують журналісти, назвали перехоплення "Киджала" великою віддачею від інвестицій.

Related video

Американські військові впевнені, що заява Повітряних сил України про перехоплення нібито гіперзвукової ракети Х-47М "Кинджал" є правдивою. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела.

США впевнені, що їхня розробка зенітно-ракетний комплекс Patriot міг збити "Кинджал". Відомо, що комплекс здатний ефективно протистояти балістичним ракетам і в теорії він може збивати й аеробалістичну зброю повітряного базування. Перехоплення українським розрахунком лише підтверджує теоретичні можливості ЗРК Patriot, кажуть у Пентагоні джерела видання.

Також джерела стверджують, що українська заява про збиття "Кинджала" наприкінці минулого тижня викликала галас у Пентагоні. Тому що в РФ президент Путін стверджував, що російська ракета здатна подолати будь-які наявні системи ППО. Після перехоплення "Кинджала" в Кремля тепер виникають сумніви, чи долетить ракета до цілі, бо раніше вважалося, що використання боєприпаса означатиме влучання в ціль.

перехоплення гіперзвукової ракети Fullscreen
Залишки збитої ракети Х-47
Фото: Defense Express

До того ж для РФ виробництво "Кинджала" було складним завданням і до початку повномасштабного вторгнення. Після впровадження західних санкцій це завдання стало ще важчим.

Окрім цього, у виданні пишуть, що збиття українськими операторами без допомоги американських інструкторів такої цілі як "Кинджал" є "великою віддачею від інвестицій". Військових навчали в штаті Оклахома.

Нагадаємо, 5 травня ЗМІ показали перехоплення "Кинджала". Спочатку в Повітряних силах стверджували, що такого не було, але згодом підтвердили.