Переговори про мир між Україною та РФ зараз неможливі, — генсек ООН

Антоніу Гутерреш, генсек ООН, переговори, мирні переговори, війна РФ проти України, дипломатія
Фото: Flickr | В ООН вважають, що до реальних переговорів ще дуже далеко

Обидві сторони, як зазначив голова відомства Антоніу Гутерреш, упевнені у своїй перемозі, тож домовлятися за одним столом про припинення війни не мають наміру.

Related video

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає, що переговори про мир в Україні на сьогодні неможливі через позиції сторін, які воюють. Про це повідомляє видання El Pais 9 травня.

За його словами, до мирних ініціатив ще довго, і невідомо, коли вони почнуться. Все тому, що "обидві сторони переконані, що зможуть перемогти свого супротивника".

"На жаль, я вважаю, що переговори про мир зараз неможливі", — йдеться в повідомленні.

Окремо було відмічено, що основною метою ООН є "справедливий мир", який буде встановлено відповідно до міжнародного права та Статуту ООН, однак до цього ще потрібно дійти.

"Ми, наскільки це можливо, ведемо діалог із обома сторонами для вирішення конкретних проблем. Найважливішою ініціативою став експорт зерна з України… А зараз я не бачу можливості для негайного припинення вогню та мирних переговорів", — продовжив Антоніу Гутерреш.

Водночас, як повідомлялося 8 травня, у США прогнозують реальні переговори між Україною та РФ до кінця 2023 року. Колишній глава Держдепу Генрі Кісінджер упевнений, що Китай може стати посередником у цьому питанні, і розпочнуться вже реальні переговори між Україною та Російською Федерацією.

2 травня голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Марк Міллі заявив, що Росія провалила свої стратегічні цілі у війні на території України та буде змушена домовлятися. На його думку, "раціональні" росіяни мають усвідомити необхідність переговорів упродовж двох років.