The Economist склав рейтинг "корисних ідіотів Путіна": серед них Угорщина, Туреччина і Греція

війна рф проти україни, рейтинг друзів путіна, рейтинг ідіотів путіна, The Economist
зображення: klawe rzeczy/getty images

Серед тих, хто підтримує Путіна, є кілька європейських урядів. Автори рейтингу навели аргументи, які вони брали до уваги, складаючи список "союзників" кремлівського режиму.

Related video

Журнал The Economist склав рейтинг європейських країн, які є найбільшими посібниками російського режиму в Європі. До списку потрапили Угорщина, Греція, Кіпр, Сербія і Туреччина. Про це йдеться в статті видання "Корисні ідіоти Путіна".

"Спектр корисних ідіотів Європи — термін часів холодної війни для позначення мимовільних союзників комунізму — широкий. У політиці вкрай праві та вкрай ліві партії багато в чому не погоджуються, але стосовно України ці крайні часто сходяться на вимозі негайного миру, який фактично винагородив би російську агресію територією", — стверджує видання.

Угорщина

Найближчими союзниками Кремля в Європі видання називає угорський уряд Віктора Орбана. Орбан є прем'єр-міністром Угорщини від 2010 року. Він неодноразово критикував підтримку Заходом України та продовження імпорту Угорщиною російського газу. Уряд Угорщини відмовився надавати територію країни для транзиту зброї в Україну.

Австрія

Австрія продовжує отримувати прибутки від РФ. Країна послалася на своє нечленство в НАТО, запропонувала незначну допомогу Україні, між тим її торгівля з Росіїю зросла.

"Сусідна Австрія, спокійніше, але не менш вигідно також значною мірою відсторонилася від боротьби", — пише The Economist.

Греція та Кіпр

У списку також Греція. Країна продовжує протистояти посиленню санкцій на постачання російської нафти, і Кіпр — офшорна фінансова гавань — закрив близько 4000 місцевих банківських рахунків росіян.

Туреччина, Швейцарія та Сербія

Туреччина та Сербія, які не є частиною ЄС, "навіть не намагаються приховувати прибуткові "чорні" послуги, які вони надають Росії".

Ще одна країна з рейтингу, Швейцарія, посилаючись на свій нейтралітет, "заблокувала постачання зброї в Україну, зокрема 96 законсервованих танків "Леопард", які стоять в Італії та належать приватній швейцарській фірмі".

Нагадаємо, що президент РФ Путін звинуватив Україну в розв'язанні кровопролитної війни та заявив, що Україна, протягом 8 років активно нарощувала своє озброєння та зараз веде "гібридну війну" проти РФ.

Раніше повідомлялося, що Путіну стає дедалі важче фінансувати дорогу війну проти України. Його рятувальне коло засноване на "безжальній канібалізації" виробничої економіки.