Хунта Нігеру просить про допомогу в ПВК "Вагнер", — AP

переворот у нігері
Фото: Sky News | Хунта просить по допомогу в "вагнерівців"

Через ультиматум із боку Західноафриканського регіонального блоку хунта звернулася до російських найманців, щоб утриматися при владі.

Related video

Після воєнного перевороту в Нігері хунта звернулася по допомогу до найманців ПВК "Вагнер". Про це повідомляє Assotiated Press із посиланням на два джерела.

Наприкінці липня хунта звернулася до ПВК "Вагнер", бо наближається до завершення ультиматум від західноафриканського регіонального блоку ECOWAS звільнити скинутого президента. За даними журналіста й старшого наукового дослідника Центру Суфан Вассіма Наср, під час візиту лідера хунти генерала Саліфу Моді в Малі, той звернувся по допомогу до російських найманців.

"Їм потрібен ("Вагнер"), бо вони стануть для них гарантією утримання влади", — заявив Наср.

Наразі відомо, що найманці вивчають прохання хунти. Таку саму інформацію підтвердив західний військовий чиновник на умовах анонімності.

ECOWAS поставили ультиматум звільнити демократично обраного президента Мохамеда Бахума. Зазначається, що блок країн закликав учасників готувати військові ресурси до того, як групі посередникам не дали заїхати в столицю Нігеру та зустрітися з лідером хунти 4 серпня. Остаточне рішення мають ухвалити країни-члени ECOWAS.

У виданні зазначають, що Нігер є важливою для Заходу країною, бо вона допомагала в боротьбі з тероризмом у регіоні. Хунта відкинула співробітництво з Францією, колишньою країною-колонізатором, і пішла на зближення з РФ. Речниця французького МЗС Анн-Клер Лежандр заявила, що наразі неможливо сказати, чи причетна РФ до держперевороту в Нігері, але очевидно, що Кремль намагається підтримувати дестабілізацію там, де вона виникає.

Водночас стало відомо, що Сенат відхилив запит президента Нібаса Тінубу на розгортання військ у Нігері. Законодавці погодилися ухвалити лише резолюцію, яка засуджує переворот і схвалює зусилля ECOWAS із відновлення конституційного порядку. Військове втручання відкинули через погано підготовлено армію Нігеру.

Нагадаємо, 4 серпня ЗМІ писали, що лідери Західної Африки готуються до військового втручання в Нігер, щоб відновити конституційний стрій.

30 липня мітингувальники вийшли на вулиці з прапорами РФ і плакатами на підтримку Путіна.