Зеленський не проводитиме прямі переговори з ватажками ОРДЛО, — МЗС України

війна на Донбасі, агресія РФ в Україні, Володимир Зеленський, ОРДЛО, Л/ДНР, Володимир Путін, переговори з ОРДЛО
Фото: Офіс президента | Президент України Володимир Зеленський

Росія підло напала на Україну, нагадали дипломати, і ключ від врегулювання конфлікту на Донбасі знаходиться в Москві.

Україна не має наміру перетинати "червону лінію", погоджуючись на прямі переговори з підконтрольними Кремлю ватажками ОРДЛО.

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, передає "Інтерфакс".

Так, міністр вирішив прокоментувати заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що лідер України Володимир Зеленський повинен нібито зустрітися з маріонетками Кремля на Донбасі.

За його словами, ключ від регулювання конфлікту на Сході України знаходиться в Кремлі, і Зеленський не має наміру проводити переговори з ватажками російсько-окупаційних військ "Л/ДНР".

"Ні. Це червона лінія, яку ми не перейдемо. Мій президент дуже твердий у цьому. Ми всі знаємо, що це Росія напала на Україну. Ми всі знаємо, що ключ від врегулювання конфлікту знаходиться в Москві, і ми не будемо розмовляти з їхніми маріонетками", — підкреслив Кулеба в ефірі телеканалу.

Він також висловив надію, що зустріч між Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним відбудеться.

Кулеба підкреслив, що Україна прагне провести саміт Нормандської четвірки, але Зеленський готовий особисто зустрітися з Путіним, оскільки останній уникає переговорів у міжнародному форматі.

"Наша головна мета — мати повноцінний саміт Нормандської четвірки, тому що для цього є умови. Україна імплементувала всі складники рішення саміту Нормандської четвірки в Парижі від 2019 року. Єдина сторона, що не імплементувала свої зобов'язання — це Росія. Ми повинні говорити з ними, і ми хочемо говорити в Нормандському форматі, але якщо Путін уникає цього формату, мій президент готовий зустрітися з ним особисто й обговорити, як прибрати Росію з України, як деокупувати наші території та принести мир", — продовжив глава МЗС України.

Коментуючи відведення військ РФ від кордонів України, Кулеба заявив, що це не передбачає повної деескалації конфлікту на Донбасі, оскільки загроза для нашої країни не зникла.

"Тому що навіть якщо те, що ми бачили в останні тижні, було просто навчаннями, ми бачили, що вони тренували напад на Україну. Це факт. Але коли ми досягаємо навіть такі перемоги, як та, яку ми бачимо зараз, що вони прибирають свої війська, ми також повинні бути чесні щодо цього — цього разу ми досягли успіху, ми зробили хороші кроки з нашими партнерами. Але це не означає, що загроза зникла, що вони не спробують це зробити знову", — підсумував глава МЗС України в ефірі телеканалу.

Раніше ми розповідали, що Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу для обговорення майбутнього регіону, де тривають бойові дії.

Путін допустив проведення зустрічі із Зеленським, але попередив, що питання окупації Криму не порушуватиметься. Більш того, в Кремлі запропонували Зеленському зустрітися з ватажками ОРДЛО.