Бойовики "Л/ДНР" заблокували введення "пасхального" перемир'я на Сході, — нардеп

війна на Донбасі, бойовики Л/ДНР, ОРДЛО, ТКГ, перемир'я на Донбасі, агресія РФ в Україні
Фото: РИА Новости | бойовики "Л/ДНР", окупаційні війська РФ

Спікер делегації України розповів, що під час зустрічі були представлені документи від Києва і Москви, але сторони не змогли домовитися.

Учасникам ТКГ по врегулюванню війни на Донбасі не вдалося домовитися про встановлення так званого "пасхального перемир'я", але сторони продовжать консультації щодо узгодження цього документа.

Про це повідомляє Інтерфакс.

За словами спікера української делегації Олексія Арестовича, під час засідання були представлені два тексти документів, розроблених Києвом і Москвою, але сторони не змогли домовитися щодо остаточного тексту.

"Всі сторони погодилися з необхідністю встановити "пасхальне перемирʼя". Було запропоновано два тексти документа — український і російський. Але не вдалося нам поки домовитися щодо остаточного тексту, тому що є чутливі формулювання. Потрібен час, щоб їх добре продумати. Проте сторони домовилися продовжувати консультації та знову підтвердили ідею про встановлення "пасхального перемир'я", — підкреслив Арестович в коментарі журналістам.

Він також додав, що сторони погоджували текст перемир'я протягом 6 годин, а консультації про необхідність введення "пасхального перемир'я" триватимуть на рівні радників Нормандського формату.

Нардеп Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі повідомив, що питання про введення "пасхального перемир'я" на Донбасі було заблоковане підконтрольними Кремлю ватажками ОРДЛО.

"Тристороння контактна група не змогла домовитися про пасхальне перемир'я. Питання заблокували кремлівські маріонетки Л/ДНР. Наступна зустріч ТКГ 17 травня", — йдеться у повідомленні.

Парламентарій також додав, що в сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи також брали участь глава ОПУ Андрій Єрмак і заступник голови Адміністрації Путіна Дмитро Козак.

Раніше президент України Володимир Зеленський звернувся до Путіна з пропозицією зустрітися в будь-якій точці Донбасу. Він закликав російського президента зупинити вбивства і військові втрати на лінії фронту.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що лідер Кремля готовий зустрітися з Володимиром Зеленським, але президенти не обговорюватимуть війну на Донбасі. За його словами, Путін і Зеленський під час зустрічі можуть обговорити "тільки проблеми двосторонніх відносин" між Україною і Росією.