Пєсков звинуватив ЗСУ в обстрілі на Донбасі та загибелі мирних жителів

Дмитро Пєсков, РФ, Володимир Путін, війна на Донбасі, ескалація конфлікту на Донбасі, ВСУ, Пєсков про Донбас
Фото: РБК | прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков

На думку секретаря Путіна, українські націоналісти нібито "здатні відновити бойові дії" на Донбасі.

Напруга на російсько-українському кордоні, куди Москва перекидала понад 150 тисяч своїх військових, "залишається вище норми".

Таку заяву в ефірі 1 каналу зробив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає Інтерфакс.

Так, Пєсков в ефірі відповідав на питання, наскільки Російська Федерація "була близька до війни з Україною в останні дні". Він звинуватив ЗСУ в скоєнні "провокацій на лінії фронту", які нібито "призводили до людських жертв".

"Те, що напруга була неабиякою, і те, що вона залишається вище норми, — це очевидно", — заявив прес-секретар Путіна і визнав, що російсько-окупаційні війська "Л/ДНР" відкривали вогонь по позиціях української армії.

Пєсков також задався питанням, чи контролює президент Володимир Зеленський бійців ЗСУ й згадав вчорашній марш у Києві на підтримку дивізії СС "Галичина".

"Питання — наскільки президент Зеленський контролює ці збройні сили України? І наскільки президент Зеленський вільний від впливу й тиску тих людей, які виходять на демонстрацію в Києві, якщо я не помиляюся, на підтримку бригади СС "Галичина"?" — продовжив прес-секретар Володимира Путіна в ефірі пропагандистського телеканалу.

Підсумовуючи, Дмитро Пєсков повторив одну з головних пропагандистських тез, що нібито українські націоналісти "здатні відновити бойові дії".

Раніше Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу. У Кремлі висловили готовність зустрітися, але попередили, що президенти не обговорюватимуть війну на Донбасі й ескалацію конфлікту.

Пізніше Дмитро Пєсков заявив, що з Офісу президента України нібито не надходила інформація щодо зустріч із Путіним. Глава Кремля нібито готовий до переговорів із президентом України Володимиром Зеленським, але "до сих пір немає жодних зрушень у питанні зустрічі лідерів двох держав".