Страх і нестабільність в США збільшили продажі вогнепальної зброї на 60%

Збройний магазин, сша
Фото: Verso

Близько 8,5 млн чоловік придбали свою першу вогнепальну зброю у 2020 році. Це склало 40% усіх продажів.

Related video

ФБР у 2020 році отримало рекордні 39,7 млн заявок на перевірки, пов'язані з дозволами на вогнепальну зброю, що набагато більше, ніж за будь-який рік з моменту початку реєстрації цих даних у 1998 році. Про це пише Business Insider.

Динаміка числа заявок на перевірки, пов'язані зі зброєю Fullscreen
Динаміка числа заявок на перевірки, пов'язані зі зброєю
Місячна динаміка числа заявок на перевірки, пов'язані зі зброєю Fullscreen
Місячна динаміка числа заявок на перевірки, пов'язані зі зброєю

Число таких заявок не відповідає кількості проданої зброї, оскільки заявки на перевірку робляться і під час отримання, наприклад, дозволу на приховане носіння зброї або продаж глушників.

За даними Національної організації стрілецького спорту (NSSF), число перевірок, пов'язаних виключно з продажем зброї, також досягли рекордного рівня, склавши 21 млн. Це на 60% більше, ніж у 2019 році.

Зростання продажів зброї було викликано трьома основними факторами: пандемією коронавіруса, протестами після смерті Джорджа Флойда і президентськими виборами. Продажі зброї у США завжди зростають у рік таких виборів, бо люди побоюються змін у системі регулювання сфери поводження зі зброєю.

"Хвиля за хвилею невизначеності і заклопотаності стимулюють попит на вогнепальну зброю", — сказав Юрген Брауе, головний економіст Small Arms Analytics and Forecasting.

За оцінками NSSF, 8,5 млн осіб у США придбали свою першу вогнепальну зброю у 2020 році. Це приблизно 40% усіх скоєних покупок минулого року. Зросла як купівля зброї чорношкірими і латиноамериканцями, так і купівля жінками.

Експерти очікують, що продажі зброї у 2021 році залишаться високими, хоча і не такими високими, як у 2020 році.

Нагадаємо, за перші дев'ять місяців 2020 року у США було продано 16,7 млн одиниць вогнепальної зброї, повідомила компанія Small Arms Analytics. Це більше, ніж будь-коли раніше за цілий рік (попередній рекорд був встановлений у 2016 році, коли за рік було продано 16,6 млн одиниць).

Американський виробник зброї Smith & Wesson Brands заявив про безпрецедентний попит на зброю у США у 2020 році. Компанія збільшила виручку майже у 2,5 рази. За підсумками кварталу, що завершився 31 липня, прибуток зріс до $ 229 млн з $ 95 млн роком раніше.