До атаки на Капітолій можуть бути причетні деякі члени Конгресу, — Пелосі

Ненсі Пелосі, Капітолій, США, Міністерство юстиції, Кримінальні справи, Мікі Шерілл, Майкл Шервин
Фото: Jonathan Ernst | Ненсі Пелосі

Міністерство юстиції США вже відкрило 175 кримінальних справ щодо подій навколо штурму Капітолію.

Related video

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що можливо, деякі конгресмени будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, якщо буде встановлено, що вони "сприяли і підбурювали" напад на Капітолій 6 січня.

Про це пише The Guardian.

"Ми повинні дати справедливу оцінку атаці на Капітолій минулого тижня. Якщо буде встановлено, що члени Конгресу були співучасниками цього повстання, якщо вони сприяли злочину, то, можливо, доведеться вжити заходів у плані судового розгляду", — сказала Пелосі.

Видання пише, що коментарі Пелосі послідували після того, як конгресмен від Демократичної партії від штату Нью-Джерсі Мікі Шерілл заявила, що бачила деяких своїх колег, що очолюють групи, які обстежили Капітолій за день до заворушень нібито з метою розвідки.

Більше 30 конгресменів-демократів уже підготували лист, в якому просять розібратися з такими "развідувальними турами" Капітолієм, які проводилися 5 січня.

На своїй першій конференції після оголошення другого імпічменту чинному президенту Дональдові Трампу, Ненсі Пелосі також заявила, що буде переглянута система безпеки Капітолію.

Міністерство юстиції США вже відкрило 175 кримінальних справ щодо подій навколо штурму Капітолію. За словами генерального прокурора, очікується, що в найближчі дні це число збільшиться до 300.

Виконувачка обов'язків прокурора округу Колумбія Мікі Шерілл, виступаючи на прес-конференції, заявила, що з'являється все більше свідчень того, що у заворушеннях 6 січня брали участь як чинні, так і колишні співробітники правоохоронних органів.

"Нам все одно, яка у вас профессія. Ми висунемо вам звинувачення, і ви будете арештовані", — сказала Шерілл.

Нагадаємо, 6 січня сотні протестувальників, які підтримують президента Дональда Трампа, прорвалися через бар'єри по периметру Капітолію. Активісти зібралися біля Капітолію, виступаючи проти урочистого підрахунку голосів виборців, які повинні підтвердити перемогу Джо Байдена.

Після штурму Капітолію деякі члени Конгресу висловлюють стурбованість, що їх колеги-законодавці з правими поглядами можуть нести загрозу їх життя.