У Таїланді суд відправив за ґрати жінку на 43 роки за образу короля

Таїланд, в'язниця, вирок, суд, образа, король
Фото: v-thailand.com | Тайська в'язниця

Спочатку вирок був у два рази більшим і становив 87 років, але його скоротили вдвічі.

Related video

У Таїланді суд засудив жінку до 43,5 років тюремного ув'язнення за статтею про образу короля і монархії. Про це з посиланням на місцеві джерела повідомляє The Independent.

Відзначається, що вона — державний службовець, їй більше 60 років. Її визнали винною в майже трьох десятках порушень цієї статті: вона оприлюднила в соцмережах аудіозапис із критикою тайського режиму. Спочатку її вирок був у два рази більшим і становив 87 років, але його скоротили вдвічі після того, як вона визнала провину.

Це найсуворіший подібний вирок за останні роки: попередній "рекорд" належав продавцю, якого відправили до в'язниці на 35 років.

"Вердикт суду шокує і показує, наскільки жорстоко влада готова карати критику монархії", — заявив журналістам представник правозахисної організації Human Rights Watch Сунай Пхасук.

Нагадаємо, в Таїланді проходять великі антиурядові мітинги. Одна з головних вимог — реформа монархії. Нещодавно король Таїланду Маха Вачіралонгкорн вирішив бути ближче до народу на тлі триваючих протестів у країні і вирушив із візитами місцевими тюрмами. Компанію йому склала його фаворитка Сінінат Вонгваджірапакді. Королеву Сутіду монарх із собою не взяв.