У Празі закрили госпіталь для пацієнтів з COVID-19: не вистачає персоналу

Прага, госпіталь, COVID-19, персонал, Чехія, пандемія коронавірусу
Фото: скриншот Euronews | ілюстративне фото

Через високу смертність серед медперсоналу чеська влада не може "розгорнути лікарню" в розумних межах.

Related video

Чеська влада, незважаючи на велику кількість пацієнтів з COVID-19 в лікарнях, вирішили закрити військовий польовий госпіталь через брак персоналу.

Про це повідомляє Reuters.

У жовтні 2020 року на околиці Праги був відкритий польовий госпіталь на місці виставкового центру. У ньому могло лікуватися до 500 пацієнтів з COVID-19.

За словами заступника міністра охорони здоровʼя Володимира Черни, через високу смертність серед наявного медперсоналу вони не можуть "розгорнути лікарню" в розумних межах.

"Якщо у нас є персонал, то здається доцільнішим посилити стандартні госпіталі, ніж активувати польові госпіталі", — заявив він.

Станом на четвер, 28 січня, в чеських лікарнях перебувало 5 856 пацієнтів з COVID-19, зокрема 970 у відділеннях інтенсивної терапії, що приблизно на 20% нижче пікового рівня в середині січня.

Але шість з 14 регіонів країни повідомили про нульову або практично нульову кількість доступних ліжок в реанімаціях. Влада була вимушена використовувати карети "швидкої допомоги" і вертольоти, щоб відправляти пацієнтів в менш переповнені лікарні, тимчасово припиняючи надання термінової допомоги.

Всього в Чехії підтвердили понад 900 тисяч випадків коронавірусу, майже 16 тисяч людей померли.

Раніше повідомлялося, що перший в Україні тимчасовий коронавірусний госпіталь відкриють в Миколаєві.

Державний концерн "Укроборонпром" спільно з партнерами з Хорватії планують побудувати плавучий госпіталь, де лікуватимуть населення в умовах пандемії або землетрусів.