Пентагон зупинив виведення військ США з Німеччини: в Міноборони повідомили про альянс РФ і Китаю

Виведення військ, США, Німеччина, ФРН, військовий, контингент, миротворці
Фото: ©United States Department of Defense | Фото з агітаційної продукції Міноборони США.

Офіс Джо Байдена, як і обіцяв раніше, призупинив рішення офісу Дональда Трампа про виведення майже третини з 36-тисячного американського військового контингенту з Німеччини.

Related video

Голова Європейського командування Збройних сил США (US European Command), і за сумісництвом — Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі (NATO's Supreme Allied Commander Europe) — генерал Тод Уолтерс заявив, що Штати припиняють виведення свого контингенту з ФРН.

Зокрема, за словами генерала, "попередньо заплановане" виведення американських військ з ФРН, "яке здійснювався в рамках попередніх ініціатив, було заморожено", — заявив Уолтерс в середу, 3 лютого, на телефонному брифінгу для журналістів, передає ТАРС.

"Міністр оборони США Ллойд Остін знаходиться в процесі проведення вельми ретельного перегляду цього рішення попередньої адміністрації", — додав генерал, маючи на увазі адміністрацію екс-президента США Дональда Трампа, яка почала виведення багатотисячного контингенту США з Німеччини в минулому році.

Зокрема, як ми вже писали, з близько 36-ти тисяч американських військовослужбовців (число може змінюватися через ротації), у Трампа збиралися залишити не більше 25-ти тис. Однак через те, що скорочення присутності військовослужбовців США в ФРН нижче 34 500 осіб не може бути здійснено без схвалення у Конгресі США, раніше вже з'являлася інформація про те, що воно може бути заблоковано.

"Інша заклопотаність полягає в широко зростаючій співпраці між Росією і Китаєм <...> Ми дуже пильні щодо цього зростаючого співробітництва", — додав Уолтерс.

Зазначимо, що оцінку наслідків такого кроку колишньої адміністрації в Конгресі США чекали з боку Пентагону, проте в перший тиждень правління Байдена стало відомо, що рішення Трампа про виведення американських військ з Німеччини може бути переглянуто в кабінеті на рівень вище.