Ілон Маск розбагатів на рекордні 25 млрд доларів за добу

стан, маск, приріст, акції, tesla, фото
Фото: thedetroitbureau.com

Перші десять мільярдерів за приростом статків у цей день разом розбагатіли на 54 млрд доларів, усі вони з технологічної індустрії.

Ілон Маск досяг нового рубежу: оцінка його статків зросла на рекордні 25 млрд доларів за один день. Це стало можливим завдяки зростанню курсу акцій компанії Tesla на 20%. Цей приріст найбільший за останні 13 місяців. Зрештою статки Маска, засновника й основного власника Tesla, досягли 174 млрд доларів. Він до мінімуму скоротив відставання від Джеффа Безоса, найбагатшої людини в світі за версією Bloomberg.

Перші десять мільярдерів за приростом статків у цей день разом розбагатіли на 54 млрд доларів, усі вони з технологічної індустрії.

Після трьох тижнів падінь, унаслідок яких індекс Nasdaq 100 впав на 11% із пікового значення, акції технологічних компаній США 9 березня влаштували зоряне ралі, яке підняло майже всіх учасників індексу. Зростання акцій Amazon додав Безос 6 млрд доларів, унаслідок чого його капітал зріс до 180 млрд доларів, Колін Хуанг із китайської торгової онлайн-платформи Pinduoduo Inc. додав майже стільки ж.

Маск і Безос борються за перше місце в індексі мільярдерів Bloomberg із тих пір, як засновник Tesla став лідером у січні, коли його статки сягнули 209 млрд доларів.

стан, Ілон Маск, акції, курс, діаграма

Але ще минулого тижня ситуація була зворотною. На тлі загального падіння фондового ринку акції Tesla подешевшали на 11,5%. Унаслідок статки Маска, якому належить майже 18% акцій Tesla, зменшилася на 27 млрд доларів, до 157 млрд доларів.

Акції Tesla виросли на 743% в 2020 році, унаслідок чого компанія посіла 5-е місце в списку найбільш цінних компаній на фондовому ринку. Й акції продовжили зростати в перші тижні 2021 року, додавши ще 25% до рекордно високого рівня в 883,9 долари 26 січня. Але з тих пір акції втратили майже третину своєї вартості.

акції, тесла, динаміка, курс, графік, tesla

У п'ятницю, 5 березня торги закрилися нижче 600 доларів за акцію вперше з початку грудня. Акції впали ще на 3% на премаркеті в понеділок.

Нагадаємо, ймовірною причиною вибуху ракети SpaceX Starship SN10 став витік гелію в двигун під час приземлення. Про це у вівторок, 9 березня повідомив у Twitter засновник компанії Ілон Маск.

Маск опублікував сімейне фото зі своєю дівчиною, канадською співачкою Граймс, і 10-місячним сином X AE A-XII.