Статуя Black Lives Matter в Будапешті знесена наступного дня після її встановлення

статуя, будапешт, знесення, фото, blm
Фото: Euronews

Художник передбачав, що статуя буде розбита, як тільки буде виставлена ​​на загальний огляд.

Твір скульптора Петера Салая, присвячений руху Black Lives Matter (BLM), було знесено з постаменту наступного дня після його встановлення у столиці Угорщини Будапешті, повідомило видання Euronew.

Статуя заввишки один метр була виготовлена на 3D-принтері. Вона зображала Статую Свободи в Нью-Йорку, розфарбовану в кольори веселки. Автор також поставив Леді Свободу на одне коліно, підняв їй праву руку зі стиснутим кулаком, а в ліву вклав табличку з написом: "Чорні життя мають значення".

статуя, BLM, Будапешт, фото
Фото: Facebook/Sándor Erzsi
знесення, руйнування, статуя, BLM, Будапешт, фото

Статуя повинна була виставлятися на вулиці два тижні, але художник передбачав, що вона буде розбита, як тільки буде виставлена ​​на загальний огляд.

"Руйнування статуї показує, наскільки різко люди можуть протистояти один одному через розбіжності в думках", — сказав Салай.

Його пропозиція виграла тендер на твори публічного мистецтва, призначені для демонстрації в девʼятому районі угорської столиці.

Звістка про це викликала бурю обурення. "BLM — це, по суті, расистський рух. Расист — це не той, хто виступає проти статуї, а той, хто її встановлює", — сказав Гергей Гуляс, глава адміністрації уряду Віктора Орбана.

Але мер району Христина Бараньї виступила на захист цього кроку, заявивши: "Цілі BLM з протидії расизму та жорстокості поліції настільки ж актуальні в Угорщині, як і де б то не було".

"Наша Батьківщина", угорська крайня права політична партія, пообіцяла запобігти встановленню статуї. "Я боявся, що якісь звірства можуть початися вже під час інсталяції. На щастя, цього не сталося", — сказав скульптор.

Нагадаємо, місто Сан-Франциско в США перейменувало середню школу ім. Авраама Лінкольна, оскільки експрезидент не продемонстрував, що "чорні життя мають для нього значення".

Сімʼя загиблого афроамериканця Джорджа Флойда отримає 27 млн доларів від міста Міннеаполіс в рамках врегулювання цивільного позову. "Я хочу від імені міської ради висловити свої найглибші співчуття родині Джорджа Флойда, його друзям і нашої громади, яка оплакує його втрату", — сказала глава ради Ліза Бендер.

Загибель Флойда стала приводом для появи руху BLM.