У США росіянка три роки жила в церкві, рятуючись від депортації (фото, відео)

Ірида Кахтіранова, іммігрантка, церква, вареники,
Фото: gazettenet.com | Російська іммігрантка Ірида Кахтіранова, яка ховалася в церкві

Жінка, для якої вихід з церкви означав неминучу висилку з країни, ліпила вареники і з часом стала місцевою знаменитістю.

1 квітня 2021 року російська іммігрантка Ірида Кахтіранова вперше за три роки вийшла на вулицю з притулку в будівлі церкви унітаристської суспільства Нортгемптона і Флоренції (Нортгемптон, Массачусетс).

У квітні 2018 роки жінка сховалася в ній від співробітників Імміграційної і митної поліції США, пише Daily Hampshire Gazette.

Раніше видання розповіло історію Іриди, яка в 2003 році прибула в США в числі іноземних студентів, які приїжджають по візі J-1, яка дозволяє людям працювати в США на канікулах. Разом з жінкою з РФ приїхала інша дівчина, з якою Кахтіранова була на той час у відносинах. Через деякий час дівчата прострочили візу і опинилися у Флориді, де зняли квартиру.

Повертатися в РФ Кахтіранова не бажала, побоюючись переслідувань через свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Пізніше дівчата взяли в квартиру спільного друга, самі згодом розлучилися. Друг залишився жити з Кахтірановою, в 2009 році вони офіційно одружилися.

Після весілля Кахтіранова задумалася про легалізацію в США, однак федеральна влада вже видала наказ про її вислання. При адміністрації Барака Обами Кахтіранова отримувала відстрочку висилки щороку, регулярно з'являючись в імміграційній поліції.

Все змінилося з приходом до влади Дональда Трампа, адміністрація якого зробила депортацію нелегальних іммігрантів одним із пріоритетів своєї політики. У червні 2017 року Кахтірановой вперше відмовили у відстрочці депортації.

У квітні 2018 роки жінка увійшла в будівлю церкви унітаристської суспільства Нортгемптона і Флоренції, оскільки сюди за нею не могли прийти агенти імміграційної поліції. У відомстві існує політика "чутливих місць", в числі яких — школи або місця відправлення культу, з яких не проводиться примусова депортація.

Кахтіранова домовилася з керівництвом церкви, що зможе сховатися в будівлі. Одночасно, жінка отримала в імміграційній поліції статус "втікача": вихід з будівлі церкви означав для неї неминучу депортацію.

Спочатку, за словами жінки, її "трясло від страху", потім Кахтіранова почала ліпити вареники в підвальній кухні церковної будівлі і продавати їх за допомогою церковних волонтерів. Після того, як журналісти розповіли історію Кахтіранової, вона стала місцевою знаменитістю.

Ситуація змінилася з приходом до влади адміністрації Джо Байдена. У січні поточного року Кахтіранова звернулася до американського президента з проханням переглянути політику щодо таких, як вона.

"Думаю, що у нас є хороші шанси з його адміністрацією, тому що у нього вже є ідеї щодо шляху до громадянства для таких людей, як ми", — заявила Кахтіранова на прес-конференції.

Прес-конференція Іриди Кахтірановой

Раніше повідомлялося, що американська адміністрація під керівництвом Джо Байдена з 22 січня зупинила депортацію нелегальних мігрантів на найближчі 100 днів.

Крім того, в перший день президентства Джо Байден призупинив будівництво стіни на кордоні Сполучених Штатів з Мексикою.

Фокус повідомляв, що уродженку України Вікторію Спартц обрали до Конгресу США від штату Індіана. Вона переїхала в США 20 років тому. Обрана до Конгресу США уродженка міста Носівка Чернігівської області Вікторія Спартц заявила, що пишається своїм українським походженням. Вона вважає, що саме іммігранти створили США і закріпили в них права людини на життя, свободу і процвітання.