КНДР відмовилася від участі в Олімпіаді в Токіо, щоб "захистити спортсменів від пандемії"

КНДР, Південна Корея, Олімпіада-2020 року, Спортсмени, пандемія коронавируса, Мирний діалог
Фото: Yonhap | Спортсмени-олімпійці КНДР

Рішення північнокорейської влади зруйнувало надії Південної Кореї на використання ігор для запуску призупиненого мирного процесу з Пхеньяном.

Північна Корея не братиме участі в майбутніх літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо, щоб захистити своїх спортсменів від пандемії коронавірусу, повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.

За інформацією агентства, таке рішення було ухвалене на засіданні Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету (НОК) Північної Кореї ще 25 березня, але про це стало відомо тільки зараз.

"КНДР вирішила не брати участь в 32-х Олімпійських іграх, щоб захистити своїх спортсменів від глобальної кризової ситуації в галузі охорони здоров'я, пов'язаної з коронавірусом", — заявили в КНДР.

Зазначається, що рішення північнокорейської влади зруйнувало надії Південної Кореї на використання ігор для запуску призупиненого мирного процесу з Пхеньяном.

Державні ЗМІ КНДР раніше повідомляли про зустріч по відеозв'язку, на якій обговорювалися "практичні питання, пов'язані з організацією масових спортивних заходів", але про рішення не брати участь в Олімпійських іграх у Токіо не оголошувалося.

Південна Корея сподівалася використовувати цей спортивний захід як чудовий шанс вступити з Пхеньяном у діалог, який зайшов у глухий кут.

У Північній Кореї не раз заявляли, що країна вільна від коронавірусу, але з початку минулого року влада КНДР ввели жорсткий прикордонний контроль та інші антивірусні заходи, щоб запобігти спалаху хвороби в країні.

КНДР, Південна Корея, Олімпіада-2020 року, Спортсмени, пандемія коронавируса, Мирний діалог

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не має наміру скасовувати літню Олімпіаду-2020 на Токіо, яка була перенесена на 23 липня 2021 року через пандемію.

Олімпійські ігри в Токіо пройдуть в 2021 році незалежно від ситуації з COVID-19. Вони стануть "Іграми, які перемогли COVID", — заявив у вересні віце-президент МОК Джон Коутс, який очолює Координаційну комісію з Ігор у Токіо.