"Жодної образи немає": після скандального вигнання Познер хоче знову відвідати Грузію

Володимир Познер, Грузія, Протести, Політична боротьба, Абхазія
Фото: РБК | Володимир Познер

Російський журналіст вважає, що протести проти його перебування в Тбілісі були пов'язані з "відчайдушною політичною боротьбою".

Відомий російський журналіст і телеведучий Володимир Познер, який напередодні був змушений в поспіху покинути Тбілісі через масові протести, викликані його минулими висловлюваннями про Абхазію, заявив, що не тримає образи на грузин та обов'язково приїде до Грузії в майбутньому.

Про це він написав на своєму сайті.

Володимир Познер відвідував Тбілісі, щоб відсвяткувати своє 87-річчя з групою друзів.

"Я хотів би подякувати всім тим, хто мене привітав із днем народження... А також подякувати всім, хто висловив тривогу за моє становище, коли ми з друзями приїхали в Тбілісі... Це було деякою традицією, ми це двічі вже робили — і ось приїхали втретє, ну і там сталося те, що сталося", — написав Познер.

Протести проти свого перебування в Грузії Познер пов'язав із "відчайдушною політичною боротьбою".

"Як я це розумію, у Грузії триває запекла політична боротьба, й опозиція використовувала мій приїзд, щоб влаштувати свого роду — не знаю, як це назвати — шабаш, чи що. Згадали моє висловлювання про Абхазію трирічної давності, щоб подати свій голос у вигляді закидання нашого автобуса яйцями", — написав Познер, додавши, що вирішив покинути Грузію раніше запланованого часу, щоб не наражати на небезпеку друзів.

Наприкінці він заявив, що ні на кого не ображається за те, що сталося, і пообіцяв обов'язково відвідати Грузію в майбутньому.

"Хочу сказати з усією ясністю, що жодної образи на Грузію або на грузин у мене немає, до того ж я взагалі почесний кахетінець, і я, звичайно, ще приїду знову в Грузію — це безумовно. Ну а щодо любителів кидатися яйцями, особливо якщо за це платять гроші, то такі люди є у всіх країнах", — написав Познер.

Нагадаємо, російський журналіст Володимир Познер, який напередодні приїхав у Тбілісі, викликав масові протести в місті за свої минулі висловлювання про Абхазію, яка, за його словами, нібито ніколи знову не стане частиною Грузії. Через протести, Познер був змушений терміново покинути Тбілісі, скориставшись чартерним рейсом.

У 2019 році Володимира Познера внесли в базу сайту "Миротворець" за "свідоме порушення державного кордону України" з метою відвідування анексованого Криму, а також за "участь у пропагандистських заходах Росії проти України" і "спроби легалізації анексії" Криму.