На вулкані Фаградальсф'ядль в Ісландії утворилися нові тріщини: туристів евакуювали

вулкан Фаградальсфьядль, виверження, вулкан
Фото: Icelandic Meteorological Office | Нова тріщина біля вулкана Фаградальсф'ядль

Вулкан почав вивергатися ще 19 березня і привернув увагу до себе сотні місцевих жителів та іноземців, які влаштовували пікніки в потоці лави і запускали дрони над жерлом

Ісландські пілоти виявили нові тріщини біля вулкана Фаградальсфʼядль в Ісландії, який вивергається з 19 березня. Туристів довелося спішно евакуювати. Про це повідомляють у Метеорологічній службі Ісландії.

Одна з нових тріщин за 500 метрів від місця першого виверження, за словами льотчиків, її довжина вже сягає кілька сотень метрів. Фото нової тріщини опублікували метеорологічна служба Ісландії та берегова охорона.

Наразі дороги до Фаградальсфʼядлу перекриті, на допомогу туристам відправлені вертольоти берегової охорони. Голова місцевої служби безпеки Сігурдур Бергман повідомив, що відпочивальникам біля вулкана може загрожувати небезпека.

Після початку виверження вулкана Фаградальсфʼядлю туристи з усього світу стали зʼїжджатися на півострів Рейкʼянес, щоб помилуватися потоками лави. Місце виверження всього за 30 км від столиці Ісландії, і до нього легко дістатися.

Влада громади навіть запланувала розширити дороги і пішохідні стежки біля вулкана, оскільки в регіоні спостерігається скупчення автомобілів, а потік туристів доходить до 5 тисяч осіб на день. Сміливці навіть смажили сосиски і зефір над річкою розплавленої лави і робили селфі.

вулкан Фаградальсфьядль, виверження
вулкан Фаградальсфьядль, виверження
вулкан Фаградальсфьядль, виверження
Усі фото: Icelandic Meteorological Office

Дослідження лави на півострові показали, що активність тут спостерігається раз на 800 років. До цього Фаградальсфʼядль вивергався ще у XII столітті.

Останній раз, коли вулкан Ісландії почав вивергатися, це порушило авіасполучення у всій Європі. Нагадаємо, що це сталося в ніч з 20 на 21 березня 2010 року. Вулкан Ейяфʼядлайєкюдль викинув стовп попелу, який піднявся на вісім кілометрів. Почалося танення льодовиків, було відселено 500 осіб з довколишніх сіл. Місцевий аеропорт Кеплавік в однойменному місті був закритий.

Однак найнебезпечнішим вулканом Ісландії вважається вулкан Катла, розташований під льодовиком Мірдалсйокутль, його виверження в 1918 році додало пʼять кілометрів суші південному узбережжю країни. Цей вулкан "спить" уже понад сто років, хоча раніше "прокидався" не менше двох разів за століття, а тому вулканологи вважають, що варто чекати нового виверження.