РосЗМІ: Китай та Іран заборонили поїздки до Туреччини

Россмо, Туреччина, Туризм, Іран, Китай, Авіасполучення, Російські туристи
Фото: Анадолу | Турецька Анталія

Тим часом на сайті турецьких авіаліній інформації про будь-які заборони польотів немає, а турецькі туроператори вже в готовності прийняти в новому сезоні туристів з різних країн.

Російські ЗМІ повідомляють, що через різке збільшення кількості хворих на коронавірус у Туреччині Китай та Іран нібито заборонили поїздки своїх туристів у цю країну і призупинили польоти авіакомпанії Turkish Airlines на свою територію.

Інформація про це з'явилася на порталі Турпром.

Повідомляється, що тільки за вчора, 6 квітня, у Туреччині був оновлений добовий антирекорд приросту числа інфікованих — 49 тис. 584 людини.

"У результаті в Китаї турецьким авіалініям наказано призупинити польоти на 4 тижні, починаючи з 19 квітня", — йдеться в повідомленні.

Поштовхом до такого рішення, пише портал, стали численні випадки захворювань на борту турецької авіакомпанії: 24 березня позитивний результат на ковід був виявлений у 14 пасажирів рейсу ТК 72.

Видання стверджує, що рішення про припинення авіасполучення з Туреччиною і туристичних турів прийняли також в Ірані.

"Представник Міністерства внутрішніх справ Ірану Салман Самані заявив, що відповідно до рішення Національного комітету по боротьбі з коронавірусом, компанії, що займаються організацією турів у Туреччину, повинні припинити цю діяльність", — йдеться в повідомленні російського порталу.

Більше того, зазначається, що Іран є для Туреччини найважливішим постачальником туристів, а в доковідні часи іранські туристи були там на третьому місці за кількістю після російських і німецьких.

Також портал інформує, що турецькі ЗМІ вже нібито пишуть про сигнали з Росії, що там теж хочуть закрити з Туреччиною кордон.

Тим часом на сайті турецьких авіаліній немає інформації про будь-які заборони польотів і закриття кордонів. Згідно з інформацією Turkish Airlines, єдине, що потрібно від охочих відвідати Туреччину, це заповнити анкету і надати негативний ПЦР-тест на COVID-19, зроблений протягом 72 годин до вильоту.

А агентство Анадолу розмістило матеріал, у якому говориться, що російські туристи розширюють географію поїздок по Туреччині і в новому сезоні урізноманітнюють напрямки свого відпочинку.

"Очікується, що новий туристичний сезон в Анталії розпочнеться з прибуття російських туристів", — йдеться в повідомленні.

У матеріалі наголошується, що всі приготування до початку нового туристичного сезону вже завершені і туристична активність очікується вже у квітні.

"Можливо, у поточному році ми зможемо побачити росіян у всіх куточках Туреччини. Російські туристи віддають перевагу Туреччині як з огляду на сприятливий клімат і географічне розташування, так і через місцеву кухню та історичні пам'ятки", — сказав голова Асоціації професійних готельєрів Туреччини (POYD) Улкай Атмаджа.

Представники турецького туристичного сектору очікують, що туристи з багатьох країн віддадуть перевагу відпочинку в Туреччині, ніж в інших країнах.

Нагадаємо, що у 2021 році Туреччина планує відкрити туристичний сезон у квітні: спершу на Середземному, а потім на Егейському узбережжі. За словами міністра туризму країни Мехмета Ерсоя, першими в Туреччину поїдуть відпочивати європейці, у кінці квітня-травні — росіяни, а також англійці. Потім — мусульмани, оскільки 19 травня настане Рамадан. Повного відновлення туризму турецький чиновник очікує в серпні.