Для перемоги над коронавірусом вакцинації недостатньо, — учені

коронавірус, вчені, вакцинація, епідемія коронавируса, пандемія COVID-19
Фото: Gazzetta del Sud | Вакцина від коронавірусу

Нові штами коронавірусу, запевняють дослідники, нібито зможуть долати отриманий імунітет.

Міжнародна Комісія з громадської охорони здоровʼя Lancet COVID-19 закликає до негайних дій у відповідь на нові штами. На думку вчених, однієї вакцинації може бути вже недостатньо, потрібно глобальне "максимальне придушення". Про це пише theconversation.

Після розробки вакцин від коронавірусу на них покладали великі надії, вважали, що вакцинація дозволить нарешті перемогти COVID-19. Учені розраховували на ідеальний сценарій, за яким вірус буде зупинений на дуже низьких рівнях, що дозволить уникнути подальшого руйнування суспільства і значного числа смертей.

Але з тих пір зʼявилися і поширилися по світу нові штами, у результаті чого поточні зусилля в боротьбі з пандемією, включаючи вакцинацію, опинилися під загрозою зриву.

А оскільки ситуація змінилася, то успішне глобальне впровадження поточних вакцин саме по собі вже не є гарантією перемоги над хворобою, вважають дослідники.

На думку вчених, небезпека полягає в тому, що виникнуть варіанти коронавірусу, які можуть подолати імунітет, отриманий у результаті вакцинації. Більше того, у багатьох країнах відсутня можливість відстежувати нові штами за допомогою геномного нагляду. Це означає, що ситуація може бути навіть серйознішою, ніж здається.

У звʼязку з цим вони закликали до негайних дій у відповідь на нові виклики. На їхню думку, мало покладатися тільки на вакцини для забезпечення захисту — потрібно дотримуватися суворих заходів для зниження ризику зараження.

Нагадаємо, що Степанов передбачив перемогу над коронавірусом в Україні до кінця 2021. У МОЗ вважають, що до кінця поточного року вакцину від коронавірусу отримає 70% дорослого населення України.

Також ми писали, що нестача в Індії сировини і матеріалів може на пʼять-шість місяців загальмувати терміни постачань ще однієї вакцини, на яку чекають в Україні, — Novavax.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський 4 квітня ввів у дію рішення РНБО про створення Національного плану вакцинації проти коронавірусу, за яким повинні вакцинувати більшість дорослого населення країни не пізніше грудня 2021 року.