Австралія закликає Євросоюз не затримувати їй постачання вакцини AstraZeneca

Автралія, вакцинація, коронавірус, уряд, прем'єр, фото
Фото: Украинская правда | Вакцина AstraZeneca

Першу дозу вакцини в Австралії отримали поки 920 тис. чоловік, а за планом має бути вже 4 млн.

Уряд Австралії звинуватив керівництво Євросоюзу в зриві національної кампанії вакцинації через те, що ЄС заборонив експорт вакцини AstraZeneca. Про це повідомила газета The Guardian.

Австралійці кажуть, що їм було обіцяно 3,8 млн доз, але поки отримали тільки 700 тисяч. Уряд також поскаржився, що Європейська комісія не відповіла на запит Австралії про надання 1 млн доз вакцини AstraZeneca для Папуа-Нової Гвінеї, однієї з найбільш постраждалих країн у регіоні (Австралія неформально продовжує курирувати свою колишню підмандатну територію).

У Європейській комісії відповіли, що єдиний запит на експорт, відхилений з майже 500 отриманих ними, — це постачання 250 000 доз в Австралію в березні.

Постачання вакцини в Австралію заблокував уряд Італії, який заявив, що Австралія класифікується як "невразлива країна", і зазначив "тривалий брак вакцин в ЄС".

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повідомив, що його уряд просить AstraZeneca повторно подати заявку в Європейську комісію на експорт 3,1 млн доз вакцини за контрактом в Австралію.

Уряд Моррісона під сильним внутрішнім тиском через його нездатність досягти первинних цілей у вакцинації. На сьогодні першу дозу отримали близько 920 млн чоловік, що набагато нижче первісної мети уряду в 4 млн до кінця березня.

Міністр охорони здоров'я Грег Хант повідомив, що CSL, місцевий виробник вакцини AstraZeneca, поки виробив близько 1,3 млн доз.

Він також сказав, що компанія Pfizer, яка погодилася надати Австралії 20 млн доз своєї вакцини, поки надала близько 870 000 доз, при цьому постачання варіюють від 110 000 до 150 000 доз на тиждень.

Нагадаємо, що Дорадчий орган Великобританії з вакцин заявив, що щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca не варто робити пацієнтам молодше 30 років через побоювання, що в дуже рідкісних випадках вона може призвести до утворення потенційно смертельних тромбів.

Агентство охорони здоров'я Європейського союзу EMA 7 квітня повідомило, що виявило можливий зв'язок між вакциною AstraZeneca і рідкісними тромбами, але користь від вакцини, як і раніше, перевищує потенційні ризики. Також поки не виявлені конкретні фактори ризику, пов'язані з утворенням тромбів.

Баланс користі і ризику для вакцини AstraZeneca "все ще значною мірою позитивний", заявив 6 квітня Рожеріо Пінто де Са Гаспар, директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з регулювання і попередньої кваліфікації. "Наразі немає зв'язку між вакциною і тромботичними подіями з тромбоцитопенією, — сказав він. — Поки немає доказів того, що оцінка користі та ризику для вакцини повинна бути змінена".