США хочуть розширити санкції проти "Північного потоку — 2", — ЗМІ

північний потік-2, будівництво, росія, сша, санкції, Джо Байден
Фото: nord-stream2.com | Будівництво "Північного потоку — 2"

Розглянути нові обмеження Конгрес США нібито має намір в травні. Також, за даними журналістів, Білий дім збирається призначити спецпосланця з газопроводу.

Міністерство юстиції США нібито підготувало два пакети санкцій проти газопроводу "Північний потік — 2", який будує Росія в Балтійському морі. Про це пише видання Politico з посиланням на свої джерела.

Видання зазначає, що в розширений пакет санкцій включені швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, що управляє газопроводом, а також її керівник Маттіас Варніг.

У травні пакети обмежувальних заходів нібито повинні розглянути американські конгресмени.

Приймати остаточне рішення з цього питання, за даними видання, буде президент США Джо Байден.

У матеріалі також йдеться, що адміністрація США веде переговори про призначення спеціального посланника з припинення будівництва "ПП-2", і на цю посаду нібито розглядається Амос Хохштейн, який раніше працював у наглядовій раді "Нафтогазу".

Також Хохштейн до цього був спеціальним посланником Державного департаменту США з міжнародних енергетичних питань і довіреною особою Джо Байдена під час його віце-президентства.

При цьому деякі офіційні особи нібито побоюються, що призначення посланника в дійсності може бути контрпродуктивним і ще більше відкладуть санкції проти газопроводу.

Наразі поки незрозуміло, якими можуть стати конкретні повноваження цього посланника, однак на початковому рівні йдеться нібито про ведення делікатних переговорів про те, як перешкодити будівництву трубопроводу, щоб Вашингтон при цьому не зіпсував відносини з Берліном — своїм союзником.

Після цього, пише видання, його повноваження могли б розширитися. Передбачається, що в майбутньому йому можуть дозволити більш широко займатися міжнародними енергетичними проблемами.

Як повідомлялося раніше, Польща ввела санкції проти двох кораблів за участь у будівництві "Північного потоку-2".

Нагадаємо, що голова Державного департаменту США Ентоні Блінкен закликав бізнес не допомагати Росії в будівництві газопроводу "Північний потік-2" і пригрозив санкціями всім, хто буде співпрацювати з проектом. Як заявив американський політик, мета цього — розділити Європейський союз і послабити його енергетичну безпеку. Ентоні Блінкен також навів слова президента Джо Байдена про те, що "Північний потік-2" стане поганою угодою для Німеччини та інших країн Європи.

Нещодавно стало відомо, що завершення будівництва газопроводу в територіальних водах Данії відклали на півроку. Якщо раніше роботи планували закінчити у квітні, то тепер Морське управління називає остаточним терміном вересень 2021 року. Інформацію підтвердили представники компанії Nord Stream 2 AG. Трубопровід від острова Бронхольд до акваторії Німеччини прокладатимуть судна "Академік Черський" і "Фортуна".