Походження коронавірусу: Китай вимагає від США розкрити інформацію про нібито біолабораторії в Україні

Китай, США, Україна, біолабораторії, коронавірус
Фото: eurasia.expert | біолабораторія

Китайський дипломат стверджує, що у нашій країні нібито діють 16 американських військових біолабораторій.

Уряд США зобовʼязаний надати вичерпну інформацію про досліди, нібито здійснювані ним в американських військових біолабораторіях в Україні і у Форт-Детріку (США, штат Меріленд, там розташований НДІ сухопутних військ ім. Уолтера Ріда. — Ред).

Про це у четвер, 7 квітня заявив офіційний представник китайського МЗС Чжао Лицзянь, передає Global Times.

"Сподіваємося, що США займуть відповідальну позицію, почнуть співпрацю з ВООЗ і запросять її експертів для наукових досліджень з пошуку джерел походження коронавірусу в США. Росія поставила запитання США щодо їх військової та біологічної діяльності у Форт-Детріку та в Україні. Інші країни також заявили про аналогічну стурбованість", — сказав китайський дипломат.

За його словами, в Україні, нібито, діють 16 біолабораторій США.

"США створили 16 біологічних лабораторій тільки в Україні. Чому США створюють так багато лабораторій по всьому світу, і чим вони там займаються, зокрема у Форт-Детріку", — поставив риторичне запитання Чжао Лицзянь.

За словами представника китайського МЗС, США — єдина країна, яка блокує створення механізму верифікації у межах Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної і токсинної зброї та про їх знищення.

"Ми закликаємо США зайняти відповідальну позицію і відповісти на стурбованість світової спільноти, а також дати вичерпні пояснення про те, що вони роблять у цих лабораторіях", — підсумував Чжао Лицзянь.

Нагадаємо, у квітні минулого року зʼявилося звернення лідера партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука до президента Володимира Зеленського, а також до керівників МОЗ, Служби безпеки та голови уряду з вимогою надати інформацію про "роботу в Україні 15 військових біолабораторій США". У посольстві США спростували цю інформацію.

У Службі безпеки України заявили, що інформація про те, що на території України нібито діють військові біологічні лабораторії США не відповідає дійсності і закликали політиків не розповсюджувати брехню.