Південна Корея презентувала свій перший винищувач KF-21 (фото, відео)

розробка корейського винищувача, винищувач Південною Кореєю
Фото: Скріншот | KF-21

Новина в деяких характеристиках, за заявами розробників, перевершує американський F-35, але при цьому вони його позиціонують як літак 4,5 покоління, а не 5.

Південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries у Сачхоні презентувала перший винищувач KF-21, який вони розробляли спільно з Індонезією. Про це повідомляє CNN.

Літак отримав двомоторний двигун. Розмах крила у новинки 14 метрів, довжина — 13, висота — 4,5. Винищувач буде доступний в одномісному та двомісному варіанті, залежно від модифікації і цілей, що стоять перед операторами. Вартість програми оцінюють в 5,2 млрд доларів.

розробка винищувача в південній корее
Фото: Courtesy kookbang lbo

Програму фінансують в співвідношенні 80% — Південна Корея і 20% — Індонезія. Зазначається, що наразі Індонезія в повному обсязі виконує взяті на себе фінансові зобов'язання. Але міністр оборони країни був під час презентації.

Протягом наступних 11 років планується побудувати 120 винищувачів. З них 40 до 2028 року і 6 передсерійних прототипів до 2022. 65% всіх комплектувальних виробляють у Південній Кореї, що за планами має дати 100 тисяч нових робочих місць, коли буде налагоджене серійне виробництво. Ефект може бути ще більшим, якщо винищувачі підуть на експорт.

корейсько-індонезійська винищувач
Фото: скриншот

"Нова ера незалежності в забезпеченні оборони почалася, і це є історичним витком у розвитку авіаційної промисловості", — заявив президент Південної Кореї Мун Чже Ін.

У Південній Кореї класифікують цей літак винищувачем 4,5 покоління. Оскільки в ньому відсутній внутрішній відсік для озброєння, який впливає на прихованість. Але при цьому він здатний літати вище і швидше, ніж американський винищувач 5-го покоління F-35.

Відео з тайм-кодом

Винищувач має високий експортний потенціал через більш низьку вартість порівняно з F-35. Південна Корея стала восьмою країною в світі, де розробляють надзвукові винищувачі. Інші країни — це США, РФ, КНР, Японія, Франція, Швеція та європейський консорціум Великобританії, Італії, Іспанії та Німеччини.

Нагадаємо, ВПС України хочуть отримати американські винищувачі F-35 у довгостроковій перспективі. ЗМІ повідомляли, що Макрон може запропонувати Україні французькі винищувачі Rafale замість МіГів.

Зазначимо, що на Волині українські винищувачі вчаться збивати цілі, що низько літають.