У Франції хочуть вакцинуватися другою дозою Pfizer або Moderna замість AstraZeneca

коронавірус, франція, париж, covid-19, вакцинація

Рекомендації влади торкнуться громадян молодше 55 років. Це близько півмільйона людей.

Громадяни Франції молодше 55 років, які отримали першу дозу вакцини від AstraZeneca, отримають другу дозу іншим препаратом — Pfizer або Moderna. Про це повідомляє France 24.

Повідомляється, що рішення влади торкнеться понад 500 тисяч осіб. Французькі експерти вважають, що комбінувати різні вакцини не тільки не небезпечно, але і ефективніше.

"Цілком очевидно, що ми не рекомендуємо вакцину AstraZeneca людям молодше 55 років, поки ми дізнаємося більше інформації", — сказав глава МОЗ країни Олів'є Веран.

Крім того, за словами Верана, тільки за четвер у Франції вакцинували 437 тисяч осіб.

Раніше національний орган охорони здоров'я Франції заявив, що вакцину AstraZeneca варто вводити тільки особам віком 55 років і старше через повідомлення про потенційно смертельні тромбах у дуже невеликого числа вакцинованих молодих людей.

Нагадаємо, баланс користі та ризику для вакцини AstraZeneca "все ще значною мірою позитивний", заявив 6 квітня Рожеріо Пінто де Са Гаспар, директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з регулювання і попередньої кваліфікації. "Зараз немає зв'язку між вакциною і тромботичними випадками з тромбоцитопенією, — сказав він. — Поки немає доказів того, що оцінка користі та ризику для вакцини повинна бути змінена".

Напередодні представник Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Марко Кавалері підтвердив наявність зв'язку між утворенням тромбів у деяких пацієнтів і вакциною AstraZeneca.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус тоді сказав, що при застосуванні будь-яких ліків є ризик. Але потрібно оцінювати, який ризик вище: побічного ефекту від ліків чи смерті від хвороби. "Немає ніяких сумнівів: COVID-19 — смертельне захворювання, і вакцина Oxford-AstraZeneca може запобігти йому", — заявив він.

Раніше Фокус розбирався, що таке нетиповий тромбоз, і чому ризик померти від нього менший, ніж від коронавірусу.