Жителям Північної Кореї загрожує голод, — ЗМІ

КНДР, Північна Корея, Кім Чен Ин, жителі, голод
Фото: Flickr | Кім Чен Ин

Причиною ситуації, що склалася, нібито є закриття кордонів з Китаєм, а також міжнародні санкції.

Глава КНДР Кім Чен Ин на партійній конференції нібито порівняв нинішню ситуацію в країні з голодом 90-х років минулого століття, в результаті якого, за різними даними, загинули до 3 млн осіб.

Як пише ВВС, причина такого становища — практично повна зупинка торгівлі з Китаєм, пов'язана із закриттям через пандемію коронавірусу кордонів і міжнародними санкціями через ядерну програму Північної Кореї.

Джерела Human Rights Watch у Північній Кореї (неурядової організації, що здійснює розслідування і документування порушень прав людини більше ніж у 70 країнах. — Ред) стверджують, що в країну практично перестали ввозити продовольство з Китаю.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, ціна на кілограм кукурудзи (основна їжа для більшої частини сільських жителів країни) останнім часом стала вище місячної заробітної плати.

ВВС пише, що в районах КНДР, прикордонних з Китаєм, люди, які переважно займаються контрабандою, через закриті кордони вмирають від голоду.

Про серйозну продовольчу кризу у Північній Кореї, яка веде до недоїдання і голоду, попередив у березні 2021 року і спеціальний доповідач ООН з прав людини в КНДР Томас Одже Кінтана.

"Є повідомлення про випадки смерті від голоду, а також про зростання числа дітей і літніх людей, які займаються жебрацтвом, оскільки сім'ї не можуть їх прогодувати", — заявляв він.

Нагадаємо, Кім Чен Ин провів зустріч з секретарями осередків правлячої в країні Трудової партії, закликавши всіх працівників на місцях виконувати рішення, прийняті на з'їзді партії, і розкритикував їх за "недоліки", які, за його словами, варто негайно виправити.

У січні 2021 року Кім Чен Ин на VIII з'їзді Трудової партії Кореї (ТПК) був обраний генеральним секретарем партії.

На цьому з'їзді лідер КНДР розповів, що Північна Корея досягла "чудової перемоги", зміцнивши свою міць і глобальний престиж. Однак, за його словами, в економічному плані КНДР зазнала нищівного провалу.