Південноафриканський штам коронавірусу здатний пробити захист Pfizer, – дослідження

вакцина, Pfizer, вакцинація
Фото: Скріншот | Південноафриканський штам коронавірусу виявився підступнішим, ніж передбачалося

Під час дослідження вчені секвенували мазки 150 громадян, які отримали щеплення, але заразилися коронавірусом.

Південноафриканський штам коронавірусу виявився набагато серйознішим за британський, і він більш стійкий до вакцини Pfizer/BioNTech. До такого висновку дійшли співробітники університету Тель-Авіва, провівши дослідження спільно з медичною організацією Clalit, передає The Times of Israel з посиланням на отримані результати їх роботи.

Під час дослідження команда вчених секвенувала мазки 150 вакцинованих ізраїльтян з позитивним результатом на COVID-19. З'ясувалося, що поширеність південноафриканського штаму серед вакцинованих осіб, які були інфіковані, незважаючи щеплення, виявилася істотно вищою.

"Грунтуючись на структурі населення в цілому, ми могли очікувати тільки один випадок південноафриканського варіанту, але ми побачили вісім", — заявила професор Аді Стерн, яка очолювала дослідження, зазначивши, що такий результат її не порадував.

За її словами, отримані результати показують, що південноафриканський варіант коронавірусу в порівнянні з вихідним штамом і британським варіантом "здатний пробити захист вакцини". При цьому Стерн уточнила, що розмір вибірки був занадто малий.

Директор із досліджень Clalit, професор Ран Балісер назвав проведену роботу дуже важливою.

"Це перша в світі вакцина, заснована на реальних даних, що показують: вона менш ефективна проти південноафриканського варіанту в порівнянні як з вихідним вірусом, так і з британським", – підкреслив він.

Раніше подібне дослідження провели в Університеті Бен-Гуріона в Негеві. Воно продемонструвало, що вакцинація менш ефективна проти південноафриканського варіанту. Свій висновок експерти зробили на основі аналізу зразків крові, в той час як нове дослідження базувалося на фактичних результатах секвенування тестів.

Результати роботи вчених вже з'явилися в Мережі, але отримані дані ще не пройшли експертну оцінку. Однак оприлюднена інформація може викликати запитання з приводу проведеного Pfizer дослідження, яке показало, що в Південній Африці, незважаючи на переважання місцевого штаму, вакцина показала 100%-ву ефективність.

Ізраїль використовував для вакцинації вакцину Pfizer. При цьому версія від Moderna, заснована на аналогічній інноваційній технології мРНК, використовувалася.

Нагадаємо, в Ізраїлі набули чинності нові правила в'їзду в країну іноземних громадян в умовах пандемії COVID-19. Потрапити туди можна буде тільки в разі наявності негативного ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не раніше ніж за три доби до прибуття в державу. Відразу після прибуття доведеться пройти додатковий ПЛР-тест. Робити це повинні й люди, які мають сертифікат про вакцинацію проти коронавіруса або документ про одужання.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль дозволив нерегулярні рейси до Києва з аеропорту Бен-Гуріон.