У російському Череповці підготували кладовище під термінові поховання у воєнний час

кладовище, поховання
Фото: suicide

Раніше постанови про виділення ділянок під поховання військових з'явилися в Єкатеринбурзі, Чехові й на Сахаліні.

Постанову "Про організацію термінового поховання трупів у воєнний час" підписав мер Череповця Вадим Германов, про що повідомляється на сайті міської ради.

Документ зобовʼязує департамент ЖКГ, комітет з управління майном, управління архітектури і містобудування визначити місця термінового поховання трупів у воєнний час на території міста, а місцеве управління МВС Росії — "в умовах воєнного часу і при надзвичайних ситуаціях" вжити заходів з охорони громадського порядку, організації меддопомоги, а також організувати роботу з упізнання і документування загиблих у воєнний час.

Також у постанові йдеться, що "Центр по захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій" буде відповідальний за взаємодію з правоохоронцями "по організації заходів з фіксування місць виявлення тіл, упізнання і документування загиблих в умовах воєнного часу".

На тлі скупчення російської військової техніки на кордоні з Україною і припущень про можливе вторгнення в сусідню державу, що звучать усе голосніше, подібна інформація чимало стривожила громадян обох держав.

Видання "МК" звернулося до мерії Череповця з проханням прокоментувати появу подібного документа, а також поцікавилося, до якого такого військового часу готуються в місті.

"Згоден, назва нової постанови звучить досить зловісно. Але насправді це чисто технічна історія. Відповідно до існуючого федерального законодавства, в кожному місті має бути передбачено місце термінового захоронення трупів у воєнний час. Під час недавньої перевірки, проведеної представниками вологодського обласного Комітету цивільного захисту і соціальної безпеки, виявилося, що в Череповці такого офіційно оформленого відповідними документами місця поховання немає. У звʼязку з цим міський мерії довелося терміново виправляти помилку, допущену попередниками ", – заявив журналістам помічник мера по роботі із засобами масової інформації Сергій Клімушкін.

За його словами, в місті вже виділено місце під такі поховання. Ділянка розташована на території кладовища №5 і розрахована на тисячу місць.

За інформацією росЗМІ, подібні постанови за останній рік зʼявилися в Чехові, Єкатеринбурзі та на Сахаліні.

Тим часом російська армія зводить за 330 км від Харкова табір з великою кількістю військової техніки, яку звозять мінімум з двох напрямків. Розслідувачі Conflict Intelligance Team змогли встановити, що під Воронеж стягують війська з двох військових округів, а серед озброєння помічені РСЗВ "Ураган", ТОС "Буратіно" і танки.

Фокус раніше писав, чого чекати і до чого готуватися від загострення ситуації на Донбасі, та розповів більш детально про те, що може свідчити про підготовку до наступу.