У Китаї чиновник назвав "суцільним непорозумінням" свої ж слова про ефективність їх вакцин

Гао Фу, Китай, вакцинація від коронавірусу
Фото: china.org.cn | Глава китайського Центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу

Глава китайського ЦКЗ стверджує, що словами про "змішування різних вакцин" він лише запропонував науковий підхід для можливого збільшення захисту від COVID.

Глава китайського Центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу в коментарі китайському державному виданню Global Times заявив, що його слова про те, що "китайські вакцини від коронавірусу не володіють дуже високим рівнем захисту" неправильно зрозуміли.

"Це було суцільне непорозуміння", — підкреслив Гао Фу.

За його словами, своїм висловлюванням про можливе комбінуванні різних вакцин від COVID-19 він хотів запропонувати науковий підхід для збільшення ефективності захисту.

"Ступінь захисту всіх вакцин у світі іноді висока, а іноді і низька. Як підвищити їх ефективність — це питання, яке має бути розглянуто вченими всього світу. Через це я пропоную розглянути можливість коригування процесу вакцинації, наприклад, кількості доз та інтервалів, а також послідовної вакцинації різними типами вакцин", — сказав Гао.

Він зазначив, що світ вперше зіткнувся з пандемією коронавірусу COVID-19, тому існує безліч питань, які необхідно досліджувати і вирішити з наукової точки зору.

"Якби ми використовували традиційний спосіб розробки вакцини, у нас не було б вакцини протягом року. Але вчені всього світу розробили вакцини проти COVID-19 протягом декількох місяців, що є першим випадком у світовій історії. Є багато наукових питань, які необхідно вирішити", — підкреслив Гао.

Також він закликав людей робити щеплення від коронавірусу, зазначивши, що переваги від вакцинації переважають потенційні ризики.

"Вакцини повинні використовуватися справедливо, і світ повинен ділитися вакцинами. Якщо світ не ділитиметься вакцинами, вірус розділить світ", — сказав Гао.

Нагадаємо, на прес-конференції, яка проходила 10 квітня, Гао Фу заявив про те, що розроблені в Китаї вакцини "не володіють дуже високим рівнем захисту" від COVID-19 і уряд країни розглядає можливість їх змішування, щоб збільшити ефективність імунізації.

Україна закупила майже 2 млн доз китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac. 200 тисяч з них вже прибули до України. Незабаром цей препарат повинні почати використовувати для вакцинації населення.

Клінічні випробування препарату CoronaVac провели в кількох країнах, вони показали різну ефективність препарату. Так, ефективність цієї вакцини під час тестування в Індонезії склала 65,3%, а в Бразилії — всього 50,4%.