На ядерному об'єкті у Натанзі можливо був вибух, — ЗМІ

Іран, Вибух, Ядерний об'єкт, Натанз
Фото: Atomic Energy Organization of Iran | Ядерний об'єкт у Натанзі

В Організації з атомної енергії Ірану заявили, що роботи зі збагачення в Натанзі були припинені і активно тривають, хоча деякі центрифуги, які вийшли з ладу, потрібно замінити.

Іран звинуватив Ізраїль в атаці на підземний завод у місті Натанз, який збагачує уран. Вранці 11 квітня там несподівано згасло світло. Офіційний представник Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) Бехруз Камальванді заявив, що в результаті інциденту ніхто не постраждав, також не відбулося забруднення навколишнього середовища.

Про це повідомляє агентство Tasnim.

Глава AEOI додав, що система аварійного електропостачання на об'єкті в Натанзі знову ввели в експлуатацію в понеділок, інші роботи також триватимуть за графіком.

Він підкреслив, що роботи зі збагачення в Натанзі були припинені і активно тривають, хоча деякі центрифуги, які вийшли з ладу, повинні бути замінені.

"У найближчі кілька днів ви побачите, що значна частина пошкоджень буде усунена. Деякі центрифуги відключилися від мережі через учорашній інцидент, а ряд інших потребує повторної перевірки. Ті, які були пошкоджені, будуть замінені", — пояснив високопоставлений ядерний чиновник.

Російське агентство ТАСС передало, що на об'єкті у Натанзі був вибух, в результаті якого обрушилися стелі в одному з приміщень.

Хоча характер атаки і ступінь шкоди в Натанзі і раніше залишаються неясними, деякі іранські чиновники кажуть про невеликий вибух і пожежу, повідомляє wibw.

Спочатку інцидент описувався, тільки як відключення електромережі, але пізніше іранські офіційні особи почали називати його атакою.

Колишній глава воєнізованої Революційної гвардії Ірану генерал Мохсен Резаї заявив, що на підземному заводі була пожежа і закликав до посилення безпеки.

Офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде підтвердив пошкодження центрифуги, але не став розкривати деталей.

Державне телебачення Ірану поки не показувало кадрів з місця події.

Зазначимо, об'єкт у Натанзі побудований на глибині 8 метрів під землею. Його площа становить 100 000 кв. м.

Нагадаємо, на об'єкті зі збагачення урану "Шахід Ахмаді Рошан" в іранському місті Натанз (центр країни) сталася аварія в мережі розподілу електроенергії. Іран заявив про кібератаку на ядерний об'єкт з боку Ізраїлю.

У лютому в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляли, що Іран почав виробництво металевого урану, який може використовуватися для виробництва атомної бомби.