Тайвань спустив на воду новий десантний корабель c протикорабельним озброєнням (фото, відео)

"Юй Шань", Тайвань, Десантний корабель, Цай Інвень, Озброєння
Фото: Taiwan Presidential Office | Багатоцільовий десантний корабель "Юй Шань"

Багатоцільове судно має на озброєнні 76-мм гармату, систему ближнього бою і може прийняти на борт 673 військовослужбовців та кілька одиниць гусеничної техніки.

На тлі зростаючої загрози вторгнення Китаю Тайвань спустив на воду перший багатоцільовий десантний корабель нового класу "Юй Шань", який здатний доставляти війська до його прибережних районів та островів Південно-Китайського моря.

Про це повідомляє Defense News.

Церемонію спуску на воду корабля відвідали президент Тайваню Цай Інвень, міністр оборони Чиу Гоченг, а також інші високопоставлені цивільні та військові посадові особи.

"Юй Шань", Тайвань, Десантний корабель, Цай Інвень, Озброєння

Виступаючи на церемонії, Цай Інвень назвала цю подію "віхою" у військовому кораблебудуванні країни, додавши, що корабель "зміцнить здатність тайванського флоту виконувати свою місію з оборони держави".

"Юй Шань", Тайвань, Десантний корабель, Цай Інвень, Озброєння

На озброєнні 152 метрового корабля знаходяться протикорабельні ракети, його водотоннажність становить 10 600 тонн при повному завантаженні. Максимальна швидкість становить 21 вузол з дальністю плавання 7000 морських миль.

Багатоцільовий десантний корабель може прийняти на борт 673 військовослужбовців і кілька одиниць гусеничної техніки. На судні є ангар, в якому можуть розміщуватися вертольоти Sikorsky Seahawk і Black Hawk.

Бойовий корабель також оснащений однією 76-мм багатоцільовий гарматою і системою ближнього бою Phalanx, яка призначена для захисту від ракетних атак.

"Юй Шань", Тайвань, Десантний корабель, Цай Інвень, Озброєння

Судно планується ввести в експлуатацію у 2022 році після ходових випробувань.

Нагадаємо, міністерство оборони Тайваню напередодні заявило, що рекордна кількість китайських військових літаків порушила повітряний простір острова. За інформацією відомства, у зону ППО Тайваню вторглися китайських 25 літаків, зокрема винищувачі і бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю.