З Білорусі видворять багатодітного українського правозахисника, — ЗМІ

Володимир Яворський,
Фото: ОстроВ | Правозахисник Володимир Яворський

Про причини депортації не повідомляється, проте дружина Володимира Яворського — білоруська активістка Тетяна Гацура-Яворська — з 5 квітня перебуває в СІЗО.

Білорусь нібито зобов'язала протягом трьох днів покинути свою територію українського правозахисника Володимира Яворського — чоловіка білоруської активістки Тетяни Гацури-Яворської. Про це в четвер, 15 квітня, повідомляє "Белсат".

За інформацією видання, чоловіка депортують з країни на десять років. При цьому про причини видворення з країни міністерство внутрішніх справ Білорусі не повідомляє. Той факт, що Яворський не перший рік проживає на території країни, а також те, що в пари четверо дітей, у тому числі двоє — неповнолітніх, суд до уваги не взяв.

Примітно, що дружина українського правозахисника з 5 квітня перебуває в мінському слідчому ізоляторі. 15 квітня їй повинні пред'явити звинувачення в кримінальному провадженні або відпустити з-під варти.

Журналісти пишуть, що в колі білоруських правозахисників Тетяна Гацура-Яворська визнана політв'язнем.

Так, на сайті білоруського ПЕН-центру говориться таке: "Вважаємо переслідування Тетяни Гацури-Яворської з боку влади політично мотивованим, спрямованим на припинення її публічної і ненасильницької діяльності, спрямованої на захист прав людини й основних свобод, а її саму політичним в'язнем".

Правозахисники вимагають, щоб Тетяну звільнили, а кримінальне переслідування стосовно неї припинили.

Гацура-Яворська очолює громадське об'єднання "Ланка". 5 квітня в її квартирі, на дачі, а також в офісі об'єднання пройшли обшуки. Її та ще чотирьох людей затримали і помістили в СІЗО.

Сам Володимир Яворський, якого депортують з Білорусі, у період з 2004 по 2012 рік обіймав посаду голови Української Гельсінської спілки з прав людини.

Раніше повідомлялося, що опозиційний Telegram-канал NEXTA хочуть визнати екстремістською організацією в Білорусі.