США ввели нові санкції проти Росії, — указ Байдена

Джо Байден, санкції США, Росія, Дипломати
Фото: CNN | Джо Байден

Обмеження передбачають висилку 10 дипломатів Кремля. Крім того, обмеження торкнуться 32 російських фізичних осіб та організацій.

У четвер, 15 квітня, голова Білого Дому Джо Байден ввів нові санкції проти Росії.

Про це йдеться в релізі Білого дому.

"Адміністрація Байдена чітко дала зрозуміти, що США хочуть, щоб відносини з Росією були стабільними і передбачуваними. Ми не думаємо, що нам потрібно продовжувати рух негативною траєкторією. Однак ми також чітко дали зрозуміти, публічно і в приватному порядку, що ми будемо захищати наші національні інтереси і змусимо російський уряд платити за дії, які заподіюють нам шкоду", — йдеться в тексті релізу.

Зокрема, санкції США висилають 10 співробітників російської дипломатичної місії у Вашингтоні. Крім того, обмеження торкнуться 32 фізичних осіб та організацій.

Американським компаніям тепер заборонено безпосередньо купувати боргові зобов'язання, випущені Центральним банком, Фондом національного добробуту або Мінфіном Росії.

Також санкції ввели проти компаній:

  • Технополіс "ЕРА";
  • АТ "Пасит";
  • Федеральна державна автономна наукова установа "Науково-дослідний інститут спеціалізованих обчислювальних пристроїв і автоматики безпеки";
  • ТОВ "Необ";
  • АТ "Передові системні технології";
  • АТ "Позитив Текнолоджиз".

"Ми продовжимо залучати Росію до відповідальності за її зловмисні дії в кіберпросторі, такі як інцидент із SolarWinds, використовуючи всі доступні засоби і повноваження", — йдеться в релізі.

Зазначимо, що підготовка санкцій зайняла багато часу через те, що Білий Дім відкинув початкові варіанти від Держдепу і зажадав більш жорстких заходів. Адміністрація президента США оголосила про перевірку "ворожих дій Росії" в різних галузях у перший же тиждень правління Джо Байдена.

Нагадаємо, що 13 квітня президенти Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову, у ході якої американський лідер запропонував Путіну провести зустріч на вищому рівні в найближчі місяці.