У Великобританії через зростання крадіжок можуть зобов'язати чипувати всіх домашніх тварин

чіпування в британії, законодавство про тварин
Фото: facebook.com/ZahistTvarinPlushka

У минулому році собак і кішок крали в середньому на 15% частіше, ніж у 2019.

У Великобританії власників домашніх вихованців можуть зобов'язати чипувати своїх тварин через зростання кількості крадіжок. Про це повідомляє The Guardian.

Через пандемію коронавірусу в Сполученому королівстві збільшився попит на собак і кішок. Собак стало на 2 млн більше, ніж до карантину. При цьому за 2020 рік було вкрадено 2438 собак, що на 19% більше, ніж у 2019 році.

Кількість випадків крадіжки кішок також зросла на 12,3% у 2020 році або майже в три рази за останні 5 років.

Уряд створив оперативну групу, до якої увійшли представники Мін'юсту, МВС і Міністерства навколишнього середовища. Вони працюють над декількома варіантами вирішення проблеми крадіжок. Один з них — заборона продажу домашніх вихованців за готівку, щоб зупинити чорний ринок. Другий — імплантувати у вихованців мікрочипи, які в разі крадіжки допоможуть знайти тварину. У разі відмови від реєстрації буде передбачений штраф до 500 фунтів стерлінгів.

"Мікрочипування відіграє ключову роль у забезпеченні добробуту тварин", — заявило джерело в уряді для видання.

На думку лідера консерваторів Сера Іана Дункана Сміта, нинішні штрафи надто низькі. Оскільки в злочинця стоїть вибір між можливістю заробітку 15000 фунтів, і штрафу 250 фунтів. Тому він підтримує ініціативу чипування домашніх тварин.

Нагадаємо, що у в'язниці Великобританії з'явився зоопарк для зняття стресу злочинців. Раніше в зоопарку Британії вдалося отримати потомство від окапі — це одна з найбільш таємничих тварин у світі. Їхня точна кількість у світі невідома, а самі вони є єдиним близьким родичем до жирафа.