Репера Тіму Білоруських засудили до двох років "домашньої хімії" за наркотики (фото, відео)

Тіма Білоруських, беларусь, наркотики, репер, суд
Фото: nevnov.ru | Тіма Білоруських

На засіданні репер зізнався у вживанні наркотиків із 16 років і заявив, що розкаюється.

У пʼятницю, 16 квітня, 22-річного репера Тіму Білоруських (Тимофія Морозова) посадили за зберігання наркотиків. Про це повідомляє TUT.by.

Репера затримали міліцейські в ніч на 6 січня в приміщенні одного з ігрових клубів у Мінську. Під час обшуку в нього знайшли гашиш масою 0,4 грами. Крім того, у нього знайшли 0,03 грами амфетаміну. Крім музиканта, в справі є ще один підозрюваний — Антон Кривецький.

Перед тим, як Тіму Білоруських посадили, він розповів у суді про "прекрасний настрій". На засіданні репер заявив, що амфетамін він купив ще восени 2020 року. Він пояснив, що 6 січня вони з другим обвинуваченим вжили частину наркотиків, які мали при собі, а шматочок гашишу ще залишився. Білоруських каже, що не збирався його збувати.

Тіма Білоруських посадили, беларусь, наркотики, репер, суд
Тіма Білоруських у суді
Тіма Білоруських, беларусь, суд

Музикант розповів, що вперше спробував наркотики "приблизно років у 16, у загальній компанії", але зараз речовини не вживає. Раніше, за його словами, були "разові випадки вживання гашишу та кокаїну", а до затримання "міг раз на два місяці покурити марихуану, важче щось — ні". Наркотиками він обзаводився на інтернет-майданчиках і через закладки. У суді репер визнав свою провину.

У своєму останньому слові репер заявив, що розкаюється, просить вибачення у своїх шанувальників і батьків. Він говорив, що постійно думає про свою пʼятирічну дочку та хоче показати їй батьківську любов.

Суд засудив Тіму Білоруських до двох років "домашньої хімії". Антону Кривецькому обране таке ж покарання, але терміном на 2,5 роки.

"Просто радий, що підтримували друзі, велике спасибі. Я став сильнішим", — сказав музикант після засідання суду.

Тіма Білоруських посадили, беларусь, наркотики, репер, суд
Фото: minsk

"Домашня хімія" має на увазі обмеження свободи без спрямування в колонію. Його поставлять на облік, він не зможе покидати місто без дозволу і після 19:00 перебувати вдома. Термін "хімія" зʼявився в СРСР в післявоєнний час, коли праця засуджених почала використовуватися на будівництвах і шкідливих виробництвах (зокрема на хімічних заводах).

Раніше Російське видання Mash із посиланням на свої джерела повідомило, що Тіму Білоруських, нібито затримали з двома кілограмами гашишу, але він "досить швидко дав свідчення" і пішов на угоду з правоохоронцями, завдяки чому йому помʼякшили запобіжний захід. За інформацією видання, йому знизили розмір вилученого гашишу з 2 кілограмів до 0,4 грамів в обмін на те, що той нібито пообіцяв відмовитися підтримувати мітинги проти Олександра Лукашенка.

Журналісти повідомили, що виконавець сподівався отримати "умовний термін" і тримати інформацію про затримання в секреті.

Білоруські ЗМІ тоді повідомляли, що музикант нібито тримав заборонену речовину прямо у себе вдома, однак збувати її не планував — лише курив сам і пригощав друзів. Тоді репер записав відео, в якому заявив, що ця інформація не відповідає дійсності, а всі повідомлення про його затримання — фейк.

Тіма Білоруських — білоруський співак та автор пісень. Сольну карʼєру почав у 2017 році. Отримав популярність у 2018 році з композицією "Мокрі кроси". За неї на Другій музичній премії "ЖАРА Music Awards" він отримав нагороду в номінації "Хіт року". Потім вийшла пісня "Незабудка", яка теж стала хітом. У серпні 2020 року Тіма Білоруських підтримав співгромадян, які брали участь в протестних акціях після президентських виборів у Білорусі.