Новий твіт Маска призвів до різкого подорожчання Dogecoin

альткоін, маск, dogecoin, зростання
Фото: odessanews.biz

Капіталізація криптовалюти Dogecoin зросла до $44,6 млрд, що дозволило їй закріпитися на 7-му місці в списку криптовалют.

16 квітня вартість криптовалюти Dogecoin на криптобіржі Binance доходила до $0,34, оновивши історичний максимум. За тиждень цей альткоїн подорожчав учетверо. Із $44,6 млрд капіталізації ця цифрова монета посідає восьме місце серед криптовалют, за даними CoinGecko. З початку року Dogecoin (його біржовий тікер — Doge) зміцнився на 6150%.

альткоін, Dogecoin, ціна, графік

Його подорожчання часто збігається з появою в Twitter дописів генерального директора Tesla Ілона Маска. Останнє його повідомлення на тему Dogecoin — це коментар до картинки іншого користувача, який показав, що альткоїн наближається до позначки $0,25. Маск виклав у Twitter відому картину іспанського художника Жоана Міро "Гавкання собаки на Місяць" і написав, що це "Doge гавкає на Місяць».

1 квітня Маск пожартував у Twitter, що його компанія запустить Dogecoin на Місяць. Через півгодини після цієї заяви котирування виросли на 20%.

Dogecoin був створений як жарт у 2013 році програмістом з Adobe та ентузіастом, який прийшов до нього на допомогу. З того часу цей альткоїн ніяк не розвивався, а один з його розробників і зовсім позбувся криптовалюти в 2015 році.

Криптовалютне співтовариство знову звернуло увагу на Dogecoin у січні цього року завдяки Маску, який почав неодноразово згадувати його в Twitter. Кожна згадка призводила до зростання котирувань. Так, 4 лютого Маск опублікував фотографію ракети Falcon 9, що летить, і додав підпис "Doge". За 45 хвилин після публікації вартість цифрової монети зросла на 47%.

Експерти зазначають, так відбувається тому, що Маск сприймається IT-спільнотою як оракул, який після успіху Tesla та SpaceX зарекомендував себе як людина, що перетворює свої вкладення в хороші прибутковості.

При цьому Маск не закликає купувати або продавати криптовалюту. Подібні публікації Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) може розцінити як індивідуальні інвестиційні рекомендації. Маск вже мав проблеми із SEC у 2018 році. Тоді увагу регулятора привернув допис Маска, в якому він повідомив, що Tesla планує викупити акції з фондової біржі. Через цей допис Маск втратив пост голови ради директорів Tesla і виплатив штраф розміром $20 млн.

Нагадаємо, 30 березня Ілон Маск закликав своїх підписників переїжджати ближче до території міста Старбейз, який він має намір побудувати в майбутньому. Після його повідомлення жителі США почали скуповувати будинки в штаті.

У середині березня 2021 року посада Ілона Маска в Tesla в офіційних документах компанії почала називатися Technoking, що можна перекласти як "технокороль" або "король технологій".