ФСБ заявила про затримання українського консула в Санкт-Петербурзі (фото)

Росія, Петербург, консул, Олександр Сосонюк, затримання,
Фото: iz.ru | співробітник ФСБ

У російській спецслужбі стверджують, що дипломат Олександр Сосонюк нібито отримував від громадянина РФ відомості секретного характеру.

У ФСБ Росії заявили про затримання консула Генконсульства України в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка за нібито отримання закритої інформації з баз даних російських правоохоронців.

Як стверджує в суботу, 17 квітня прес-служба Центру громадських звʼязків ФСБ Росії, українського дипломата нібито затримали на гарячому під час зустрічі з громадянином РФ при нібито отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії.

У ФСБ заявили, що до Олександра Сосонюка будуть застосовані заходи "відповідно до норм міжнародного права".

Олександр Сосонюк, Петербург, консул, затримання, ФСБ,
Імовірно Олександр Сосонюк

В українському МЗС відреагували на затримання консула. Речник МЗС Олег Ніколенко переконаний в тому, що ця подія – чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії, передає РБК-Україна.

«Співробітника генконсульства України в Санкт-Петербурзі затримали на кілька годин. Зараз він в українській дипустанові. Обставини затримання зʼясовуються. Найближчим часом українська сторона визначиться з формою реагування на зазначену провокацію з урахуванням існуючої практики", – пообіцяв представник МЗС.

Нагадаємо, 15 квітня посол Росії в Польщі був викликаний в МЗС країни, де йому вручили ноту, в якій йдеться про визнання персонами нон грата трьох співробітників посольства РФ у Варшаві.

МЗС РФ через добу зреагував на повідомлення влади Польщі про висилку трьох російських дипломатів, повідомивши про висилку пʼяти співробітників польського посольства в Москві.

16 квітня президент США Джо Байден виступив із заявою, в якому прокоментував свої рішення щодо санкцій, введених проти Росії. Він сказав, що санкції введені після такого, як "ми переконалися в тому, що Росія причетна до втручання в наші вибори і хакерських атак".

Росія, у відповідь на американські санкції, заборонила вʼїзд в країну главі ФБР і генпрокурору США.