"Особистий момент": королева Єлизавета залишила на труні принца Філіпа прощальну записку

Королева Єлизавета II, похорон принца Філіпа
Фото: Скриншот | Королева Єлизавета II на похоронах принца Філіпа

Глава королівської сім'ї підписалася своїм дитячим прізвиськом і віддала данину поваги герцогу Единбурзькому. Покійний чоловік був останнім, хто її так називав.

Королева Єлизавета II залишила прощальну записку на труні принца Філіпа під час похорону, який відбувся 17 квітня в Віндзорському замку. Про це пише британське видання The Sun.

Труну принца Філіпа для церемонії прощання прикрасили полотном з особистим гербом 12-го герцога Единбурзького і білими весняними квітами, вибраними особисто королевою. Саме серед квітів приховали прощальну листівку з написом "Світла памʼять" ("In loving memory").

Як зауважили очевидці, Єлизавета II підписала листівку прізвиськом зі свого дитинства Lillibet. Відомо, так принц Філіп ласкаво називав свою дружину з давнім часів. У Букінгемському палаці відмовилися коментувати цей момент і заявили, що це "особисте". Королева Єлизавета II і принц Філіпп прожили в шлюбі 73 роки, смерть розлучила їх 9 квітня.

Похорон принца Філіпа
Записка на труні принца Філіпа
Фото: Скриншот

Варто відзначити, що на кришку також поклали кашкет і меч принца Філіпа, які він носив під час служби у Військово-морських силах Великобританії. З такими прикрасами труну з покійним герцогом винесли з Віндзорського замку, повантажили на позашляховик армійського зеленого кольору, який замінив катафалк, і доставили до каплиці Святого Георгія для останнього прощання.

Раніше повідомляли, що королева Єлизавета замикала скорботну ходу на похоронах принца Філіпа, вона слідувала за чоловіком на Bentley і заздалегідь вийшла з автомобіля, щоб першою зайняти місце в каплиці. Через загрозу коронавируса всі гості дотримувалися безпечної дистанції, тому на церемонію прийшли всього близько 30 осіб. У той же час, для допомоги в проведенні заходу залучили близько 700 військовослужбовців.

Після церемонії прощання принц Гаррі поговорив зі своїм братом Вільямом і його дружиною Кейт Міддлтон, незважаючи на недавню сварку. Герцоги відмовилися від автомобілів і разом прогулялися до Віндзорського замку, демонструючи сімейне воззʼєднання.

Під час похорону принца Філіпа роздягнена жінка влаштувала переполох під стінами Віндзорського палацу. Вона скинула жилетку і підбігла до статуї Королеви Вікторії в центрі міста з криками "врятуйте планету".