На військовому складі, підірваному нібито агентами РФ, була зброя для України, — ЗМІ

Анатолій Чепіга, Олександр Мішкін, російські агенти, вибух на складі боєприпасів в Чехії
Фото: Поліція Лондона | Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін

За даними чеських ЗМІ, зброю, знайдену на складах, мав купити болгарський бізнесмен, який поставляв товари військового призначення МВС і Нацгвардії України.

Одним з мотивів підриву російськими агентами складу боєприпасів в чеській Врбетіце в 2014 році був зрив постачання зброї до України. Про це повідомляє чеське видання Respekt.

Підірваний склад був комерційним і належав компанії Imex Group. За даними ЗМІ, в той час, коли ймовірні виконавці диверсії — Анатолій Чепіга і Олександр Мишкін, що знаходилися в країні з паспортами на ім'я Руслана Табарова і Миколи Попа, перебували в Врбетіце, – там розвантажувалася зброя, яку мав придбати один з великих болгарських легальних торговців зброєю — Еммануель Гебра. Він, в свою чергу, був одним з постачальників товарів військового призначення для Міністерства внутрішніх справ України і Нацгвардії, допускає Respekt. Це відбувалося в тому числі під час активної фази протистояння на сході України і, як пише видання, могло не сподобатися російській стороні.

Джерела, знайомі з ходом розслідування, повідомляють, що поліція всерйоз розглядає цей сценарій.

У свою чергу, видання SZ зазначає, що підірвати склад могли ще й тому, що деякі з боєприпасів, що знаходилися там, могли призначатися противникам президента Сирії Башара Асада під час активної фази громадянської війни в Арабській республіці.

Раніше стало відомо, що в Чехії в зв'язку з розслідуванням обставин тяжкого злочину розшукуються Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін. Вони, за даними поліції, прибули до Праги в жовтні 2014 році. У країну вони в'їхали по своїм російським паспортами, а виїжджали по молдавському паспорту на ім'я Миколи Попа і по паспорту Таджикистану на ім'я Руслана Табарова.

Нагадаємо, влада Чехії вислали 18 російських дипломатів і звинуватили їх в роботі на російську розвідку і причетності до вибухів на складах боєприпасів в країні в 2014 році.

Відзначимо, Чепіга і Мишкін вже були фігурантами міжнародного скандалу. У березні 2018 року Сергій Скрипаль і його дочка були знайдені отруєними в британському Солсбері. Лондон заявив, що до цього причетна Росія, і звинуватив цих агентів (що прибули до Британії під псевдонімами Олександр Петров і Руслан Бошіров) в отруєнні.