Перехворілих на COVID-19 у Великобританії повторно заразять вірусом у рамках експерименту

Коронавірус, Великобританія, британські вчені, covid-19
Фото: коронавирус | Учені

Британські вчені хочуть більше дізнатися про механізм зараження COVID-19 та ефективність різних видів лікування.

Про це повідомляє CNBC.

Ще в лютому 2021 року у Великобританії оголосили про готовність провести "контрольні випробування", для яких залучили 90 осіб у віці від 18 до 30 років.

У рамках першого етапу беруть участь 64 добровольці, які перехворіли на коронавірус не менше 90 днів тому. У ході випробувань група вчених має розрахувати мінімальну дозу вірусу, яка буде розвиватися в організмі, не викликаючи симптомів COVID-19.

Влітку 2021 року, коли стартує другий етап, добровольці будуть підпадати під вплив цієї дози коронавірусу, після чого їх помістять на 17-денний карантин.

"Це дослідження може змінити наше розуміння про те, як наша імунна система реагує на повторне зараження цим вірусом", — заявив науковий радник з вакцин фонду Wellcome Шоба Беласінгем.

Учені додали, що якщо в добровольців виникнуть симптоми COVID-19, то їм введуть антитіла.

Варто зазначити, що епідемія коронавірусу в Україні не збавляє обертів. Станом на 19 квітня, COVID-19 забрав життя понад 40 тисяч українців.

Міносвіти, у свою чергу, через черговий спалах коронавірусу може продовжити навчальний рік в українських школах, оскільки учні повинні навчатися не менше 175 днів протягом календарного року.