Новий мисливець за людьми: Ізраїль представив бойового робота "Ягуар" (відео)

Ягуар, робот, ізраїль, пустеля, небо, цахал, Аоі
Фото: IDF | "Ягуар"

Спеціальний підрозділ досліджень і розробок Армії оборони Ізраїлю представив нового робота, доведення якого до бойової готовності тривали останні півтора року.

Апарат вже надходить у війська і нестиме чергування на лінії розмежування Ізраїлю і сектора Гази. Про це днями повідомили на сайті Армії оборони Ізраїлю.

Підполковник Натан Коперштейн, глава відділу роботики й автономних систем в армії, розповідає: "Це наполовину автоматична система. Вона здатна самостійно аналізувати ситуацію і, крім зброї, оснащена надчутливими датчиками"

Робот може пересуватися як по піску, так і по камінню або бруду, дертися на 27-градусну височину, переслідувати противників і вести вогонь як із кулемета, так і гранатомета.

В Армії оборони Ізраїлю підкреслюють, що це не просто платформа, яка керується на відстані, а повноцінний штучний інтелект. Він здатний самостійно визначати тип місцевості, огинати перешкоди й ухвалювати ті чи інші рішення.

"Він може працювати в будь-яких умовах. Вдень, вночі, у зливу, на спеці та на холоді. Ніщо не зможе його зупинити" — додає Коперштейн.

Головне покликання "Ягуарів" — підтримка і допомога бійцям на полі бою. Насамперед за допомогою єдиного кулемета калібру 7,62 мм FN MAG. Це нехай і старий, але вкрай ефективний бельгійський кулемет. Недолік цієї зброї — велика вага (понад 10 кг). Але для "Ягуара" це не стане на заваді.

Нагадаємо, що нещодавно в Ізраїлі оприлюднили дані про винаходи підрозділу 81 — таємного відділу ізраїльської розвідки. Серед них — перші дрони та мобільники з камерою. А раніше ми писали про неоголошену війну між Іраном та Ізраїлем.